NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy 80. Bal Fundacji Kościuszkowskiej

80. Bal Fundacji Kościuszkowskiej

26.04.2015, godz. 20:23
80. Bal Fundacji Kościuszkowskiej
Polonia, Nowy Jork, Fundacja Kościuszkowska, Waldorf Astoria foto:

Wspaniały bal Polonii w ekskluzywnych wnętrzach... W legendarnym, eleganckim hotelu Waldorf Astoria na Manhattanie odbył się 80. Bal Fundacji Kościuszkowskiej. Zgromadził kilkuset gości, również i z Polski.

Doroczny Bal Fundacji Kościuszkowskiej, która w tym roku celebruje 90-lecie swojego powstania, to jeden z najstarszych i najbardziej eleganckich polskich balów w Stanach Zjednoczonych. Każdorazowo impreza ma niezwykle uroczystą i barwną oprawę, a spotyka się na niej polonijna elita: przedsiębiorcy, dyplomaci, przedstawiciele licznych organizacji i artyści. Podobnie było i w minioną sobotę.
Zebranych gości powitał dr John S. Micgiel, prezes Fundacji Kościuszkowskiej. W tym roku wśród zaproszonych gości znalazł się między innymi przybyły z Polski reżyser i scenarzysta Juliusz Machulski. Władze polskie reprezentowała Urszula Gacek, Konsul Generalna RP w Nowym Jorku.
Podczas balu władze fundacji nagrodziły osoby szczególnie zasłużone dla Polonii. Jednym z najważniejszych momentów imprezy była tradycyjna prezentacja debiutantek. W trakcie balu goście mogli podziwiać taneczne umiejętności artystów z Polish American Folk Dance Company, którzy ubrani w staropolskie stroje, zaprosili wszystkich obecnych do tradycyjnego poloneza.

Tekst i zdjęcia Marcin Żurawicz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: