NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy 59 proc. poparcia w prawyborach Partii Demokratycznej. Andrew wygrał w cuglach!

59 proc. poparcia w prawyborach Partii Demokratycznej. Andrew wygrał w cuglach!

11.09.2014, godz. 06:00
Andrew Cuomo
Andrew Cuomo foto:

Wygląda na to, że mieszkańcy stanu Nowy Jork są zadowoleni z pracy gubernatora, Andrew Cuomo (56 l.), którym nim rządzi z ramienia Partii Demokratycznej. W odbywających się we wtorek prawyborach (Democratic Primary) uzyskał on aż 59 procent głosów poparcia! Jego partyjna rywalka zdobyła 37 procent.

Prawybory to czas, kiedy wyborcy – zdeklarowani jako popierający konkretną partię – głosują na swoich faworytów reprezentujących to samo ugrupowanie. Zwycięzcy z kolei zmierzą się już w listopadzie, podczas ogólnych wyborów, z partyjnymi przeciwnikami.

Andrew Cuomo, który pokonał Zephyr Teachout, profesor prawa na Fordham University o skrajnie lewicowych poglądach, w listopadowych wyborach zmierzy się z republikaninem, Robem Astorino oraz z kandydatem Green Party, Howie Hawkinsem.

Według obserwatorów politycznych obecny gubernator ma praktycznie zwycięstwo w kieszeni. Przede wszystkim jego silną pozycję pokazuje wynik prawyborów. Poza tym już w chwili obecnej ma bardzo dużą przewagę nad rywalami i tylko jakiś potężny skandal mógłby to zmienić. Choć i to niekoniecznie musiałoby wpłynąć na wynik. Bowiem Nowy Jork to historycznie stan demokratyczny i kandydaci tej właśnie partii wygrywają.

Prawybory zwyciężyła również Kathy Hochul – kandydatka na jego zastępcę.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: