NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy $ 450 milionów do wzięcia. Szaleństwo milionerów

$ 450 milionów do wzięcia. Szaleństwo milionerów

11.02.2015, godz. 00:00
Powerball
foto:

Milionowe szaleństwo coraz bardziej ogarnia Amerykę. I nie ma co się dziwić, bo przy takiej kumulacji – kiedy do wzięcia jest 450 milionów dolarów – wyobraźnia zaczyna działać. Mało kto myśli o tym, że trafienie „szóstki” to prawdopodobieństwo jak jeden do prawie dwustu milionów. Raczej zaczynamy marzyć...

Okazuje się, że te wszystkie marzenia mogły się urzeczywistnić już w ten weekend mieszkańcowi Long Island. To właśnie tu, w miejscowości Coram w sklepie przy 337 Middle Country Rd. został kupiony los, który miał wszystkie wylosowane w sobotę wieczorem liczby, czyli: 5, 10, 21, 34, 58. Niestety, zabrakło ostatniej - Powerball, która wynosiła 33. Dlatego też „pechowy szczęściarz” będzie musiał się zadowolić tzw. „second-prize” wynoszącą „jedynie” milion dolarów. Gdyby trafiona została szóstka – to zwycięzca skasowałby 394 mln dol., bo tyle w sobotę – czyli podczas ostatniego losowania – wynosiła pula.

Jak podała Sue Dooley z Multi-State Lottery Association, osób takich jak mieszkaniec Long Island, było w Stanach dziesięć.

Ostatni raz główna wygrana w Powerball padła 29 listopada w stanie Waszyngton i wynosiła 90 mln dol. Obecnie jest to już 450 mln dol. Ale – o czym już pisaliśmy wczoraj – jak zawsze przy takich kumulacjach, szczęścia na loterii chcą spróbować nawet ci, którzy zazwyczaj nie grają, a wiele osób kupuje po kilka losów. To wszystko sprawia, że wygrana rośnie...

Losowanie już w środę wieczorem mamy więc trochę czasu, by kupić los. Kto wie... może się do nas uśmiechnie i zdobędziemy majątek. A nawet jeśli nie, przez ten dzień możemy sobie pomarzyć, co byśmy z nim zrobili.

 

Powerball

2 dol. – tyle kosztuje jeden los

44 + 3 – w Powerball mogą grać mieszkańcy 44 stanów oraz District of Columbia, Puerto Rico oraz U.S. Virgin Islands


Rekordy w Powerball

$590.5 mln w maju 2013

$587.5 mln w listopadzie 2012.

Znajdujące się obecnie w puli $450 mln to piąta najwyższa możliwa wygrana w historii amerykańskiej loterii.

Historyczne wygrane

$656 mln w Mega Millions w marcu 2012 r.

$648 mln w Mega Millions w grudniu 2013 r


Jak gramy?

W każdej grze losuje się sześć liczb. Pięć skreślamy spośród 59 i jedną (Powerball) z 35. Powerball może pokrywać się z jedną z liczb wybranych spośród 59.


Minimalny wiek

W większości stanów, gdzie można grać w Powerball minimalny wiek to 18 lat. Ale w Nebrasce trzeba mieć skończone 19 lat, a w Arizonie, Iowa i Louisianie – 21 lat.


Lotto America

Powerball miał inaugurację 19 kwietnia 1992 roku. Jego poprzednikiem była loteria o nazwie Lotto America, w którą można było grać od 1988 roku.
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: