NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy 410 osób zginęło od kul

410 osób zginęło od kul

08.08.2017, godz. 00:00
kula, broń, pistolet, strzelanina
kula, broń, pistolet, strzelanina foto:

Te statystyki przerażają. Przez pierwszych siedem miesięcy tego roku w Chicago odnotowano ponad 400 strzelanin. W samym lipcu od kul zginęły aż 74 osoby. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku pobity zostanie tragiczny ubiegłoroczny rekord.

Lipiec to jeden z najtragiczniejszych miesięcy tego roku - w Chicago zastrzelone zostały aż 74 osoby. Rok wcześniej w tym samym miesiącu ofiar było 65. A te dane nie obejmują działań policyjnych ani aktów samoobrony. To liczba przestępstw dokonanych przez uzbrojonych bandytów. Z ich rąk zginęło już w tym roku 410 osób. To niestety, więcej niż w czasie pierwszych siedmiu miesięcy ubiegłego roku.

Uruchomione przez policję i władze miasta oraz stanu programy prewencyjne na razie nie przekładają się na spadek przestępczości. Jeśli nic się nie zmieni, ubiegłoroczny, szokujący rekord przestępczości z użyciem broni zostanie pobity. W 2016 roku w Chicago odnotowano 762 zabójstwa z użyciem broni, 3550 strzelanin, w których rannych zostało 4331 osób. To był najkrwawszy od 20 lat rok w naszym mieście. Jak podaje policja, najwięcej przestępstw z użyciem broni odnotowuje się w dzielnicach South i West Side. Rzadziej w zamożnym centrum miasta i na północy. Najczęściej ofiarami strzelców padają młodzi mężczyźni.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: