NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy 40 lat minęło… Rocznica Saturday Night Live

40 lat minęło… Rocznica Saturday Night Live

12.02.2015, godz. 01:00
NBC News
foto:

Ach jak ten czas leci... Popularny program satyryczny Saturday Night Live skończył 40 lat! Przez cztery dekady bawił on setki milionów Amerykanów, którzy co sobota o 11.30 w nocy zasiadali – i ciągle to robią – przed telewizorami, by oglądać nadawany z nowojorskiego studia program.

SNL nadawany jest od 1975 roku. Początkowo, z uwagi na kanał na jakim odbywa się jego emisja, nazywał się NBC's Saturday Night. Zazwyczaj trwa 90 minut i składa się z serii skeczów w wykonaniu stałej ekipy komików oraz zaproszonego gościa, którym jest celebryta ze świata rozrywki, sportu lub polityki.

Choć programowi stuknęła 40-tka, to jednak skecze, jakie w nim pokazywano nie zestarzały się i do dzisiaj tak samo śmieszą do łez. W pamięci pozostają m.in. te z Johnem Belushi, Eddie'm Murphym, Billy’m Cristalem, Danem Aykroydem, Martinem Shortem, Justinem Timberlakem czy Willem Ferrellem.

Przez te wszystkie lata w programie pojawiło się też wiele gwiazd muzyki, i to nie bez kontrowersji... Chociażby w 1992 roku podczas występu na żywo Red Hot Chili Peppers, gitarzysta grupy, John Frusciante kompletnie zepsuł wykonanie piosenki „Under the Bridge”. Wówczas okazało się, że ma on poważny problem narkotykowy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: