NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy 40 godzin modlili się do relikwii Jana Pawła II

40 godzin modlili się do relikwii Jana Pawła II

04.05.2013, godz. 02:00
40 godzin modlili się do relikwii Jana Pawła II
foto:

Polonia po raz kolejny udowodniła, jak bardzo potrzebuje wspólnej modlitwy i spotkania eucharystycznego. W minioną niedzielę odbyło się 40-godzinne nabożeństwo eucharystyczne w paulińskiej parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie, które skupiło tłumy wiernych. Każdy choć przez chwilę chciał obcować z relikwiami błogosławionego Jana Pawła II.

- Mieliśmy okazję do spotkania z Jezusem Eucharystycznym, abyśmy szli i głosili Jego miłość wszędzie, gdziekolwiek idziemy. Mieliśmy okazję także spotkać świadka takiej Chrystusowej miłości - błogosławionego Jana Pawła II, który w relikwiarzu z krwią błogosławionego dotarł do Nowego Jorku - powiedział w słowach dziękczynienia o. Tadeusz Lizińczyk OSPPE. - Podczas tego spotkania otrzymaliśmy zaproszenie, aby wszystkie nasze spotkania napełniał ten sam duch błogosławionego Polaka - abyśmy wszędzie nieśli ducha miłości i zmartwychwstania - dodał o. Krzysztof Wieliczko OSPPE, administrator Fundacji JPII w Rzymie, który przewodniczył tym uroczystościom.

Jan Paweł II emanował świętością, czyli pięknem swojego człowieczeństwa, bogactwem osobowości, dobrocią, mądrością i miłością. Jednym słowem promieniował Chrystusem, gdyż tylko On jest jedynym źródłem i sprawcą świętości człowieka. To sam Jezus Chrystus uobecniał swoją miłość w życiu, pasterskiej posłudze, cierpieniu i śmierci bł. Jana Pawła II. Patrząc na przykład życia Jana Pawła II, uświadamiamy sobie, że każdy człowiek jest powołany do wspólnoty życia z Bogiem i dlatego nikt nie osiągnie pełni człowieczeństwa, jeżeli nie zjednoczy się z Chrystusem Fascynacja świętością Jana Pawła II powinna uświadomić nam, że Chrystus powołuje do świętości również ciebie i mnie, powołuje każdego bez wyjątku grzesznego człowieka i daje wszystko, co jest nam potrzebne, abyśmy stali się świętymi - mówił o. Krzysztof Wieliczko OSPPE.

Do tych wszystkich, którzy się zniechęcają, Jan Paweł II woła: "Wstańcie, chodźmy!", i uspokaja: "Nawet jeśli te słowa oznaczają czas próby, wielki wysiłek i bolesny krzyż, nie musimy się niczego obawiać. Słowa te niosą bowiem w sobie także radość i pokój, które są owocem wiary.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: