NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy $4 za galon a będzie jeszcze drożej

$4 za galon a będzie jeszcze drożej

22.07.2013, godz. 02:00
Benzyna znów będzie droga!
Benzyna znów będzie droga! foto:

Upał to niejedyna rzecz, jaka w ostatnich dniach mocno uprzykrza życie nowojorczykom. Oprócz wilgoci i wysokich temperatur o zawrót głowy przyprawia ich również... wyprawa na stację paliw. Powód? Cena benzyny w metropolii przekroczyła 4 dol. za galon. Wynosi więcej niż średnia w całych Stanach!

Według najnowszych danych Amerykańskiego Zrzeszenia Kierowców (American Automobile Association - AAA) średnia cena za galon zwykłej (regular) na nowojorskich stacjach benzynowych osiągnęła ok. 4,04 dol. To o 15 centów więcej niż tydzień temu. Jak podaje AAA, jest to cena wyższa niż średnia krajowa, która wynosi 3, 67 dol. Jest to cena niezmiernie wysoka - wręcz najwyższa od 22 marca. Dla porównania: rok temu o tej samej porze za galon regularnej trzeba było zapłacić w Stanach średnio 3,44 dol.

Niestety analitycy i specjaliści rynku paliwowego nie mają dla kierowców dobrych wiadomości: ceny będą rosły. Będziemy to obserwować niemal każdego dnia przez następne tygodnie, co najmniej do końca lata. Powodem podwyżek na stacjach benzynowych jest sytuacja panująca w Egipcie i na północy Afryki.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: