NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy 39-piętrowy apartamentowiec. Nowy wieżowiec stanie na Greenpoincie

39-piętrowy apartamentowiec. Nowy wieżowiec stanie na Greenpoincie

05.09.2014, godz. 00:00
greenpoint
foto:

Na greenpoinckim nabrzeżu pojawi się wkrótce kolejny wieżowiec. Będzie to 39-piętrowy apartamentowiec, który stanie w miejscu porzuconego magazynu przy 145 West Street.

Jak donosi amNewYork, deweloperzy – czyli Palin Enterprises oraz Mack Real Estate – doszli do porozumienia na początku sierpnia i zgodzili się, że wieżowiec będzie budynkiem mieszkaniowym z 600 apartamentami. To oznacza, że w polskiej dzielnicy przybędzie sporo mieszkańców!

Cieszą się z tego okoliczni handlowcy – właściciele sklepików oraz restauracji i barów, którzy otworzyli w tej części Greenpointu swoją działalność.

– To dla nas dobra wiadomość, bo większa liczba mieszkańców oznacza też dla nas większy ruch w interesie – mówi współwłaścicielka sklepu odzieżowego przy Franklin Street, People of 2morrow. Kolejnym plusem jest to, że będą to – jak to określiła –mieszkańcy z pieniędzmi. Zgodnie z planami, pierwszy etap budowy wieżowca ma być zakończony w 2016 roku, a ostateczny termin oddania całego apartamentowca do użytku to rok 2017.

 

zdjęcie: Google Maps

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: