NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy $350 mln do wzięcia

$350 mln do wzięcia

14.05.2013, godz. 02:30
305 milionów dolarów do wygrania w Powerball
foto:

Już w najbliższą środę kolejne losowanie Powerball. Ponieważ w sobotę do wygrania było 270 milionów dolarów i do nikogo nie uśmiechnęło się szczęście, teraz wygrana wynosi astronomiczne 350 mln dol. A może być jeszcze większa. To ponad 1 mld zł!

Wystarczy zainwestować zaledwie dwa dolary i obstawiając własne liczby albo grając w tzw. quick pick, możemy rozwiązać swoje finansowe problemy i spełnić marzenia swoje, dzieci, ich dzieci... Jak podaje Fox News, pod punktami, gdzie można nabyć los, już widać wzmożony ruch. Tymczasem do kolejnego losowania, czyli do najbliższej środy, pula może być jeszcze większa, bo przy sumie tak rozpalającej wyobraźnię ludzie kupują sporo więcej losów.

Ostatnim szczęśliwcem, który wygrał porównywalną kwotę - 338 mln - był w marcu tego roku Pedro Quezada (44 l.), imigrant żyjący w Passaic, New Jersey. Mężczyzna kupił los w sklepie monopolowym Liquor Eagle. Była to czwarta największa wygrana w historii loterii. Największa dotychczasowa wygrana w Powerball wynosiła 587,5 mln dol. i została podzielona pomiędzy dwóch zwycięzców.

Najwyższa kwota, jaka padła w grze losowej w historii Stanów Zjednoczonych, wyniosła 656 mln dol. Było to 30 marca 2012 r., kiedy to poprawne liczby skreśliło niezależnie od siebie trzech szczęśliwców.

W loterię Powerball można grać w 42 stanach, Dystrykcie Kolumbii i na amerykańskich Wyspach Dziewiczych, a szanse na wytypowanie głównej wygranej wynoszą 1 do 175 000 000. Aby spróbować szczęścia, należy skreślić pięć liczb i dodatkową szóstą, nazywaną właśnie Powerball.

Z tej wygranej możemy jednorazowo otrzymać ok. 225 mln. A to daje:

l 5428 średnich amerykańskich rocznych zarobków

l borykającej się często z problemami kadrowymi Polonii NY można kupić kilku rezerwowych zawodników najwyższej światowej klasy, np. Robert Lewandowski wyceniany jest na 40-50 mln dol.

l polski nauczyciel z pensją 2 tys. zł jest w stanie tyle zarobić przez... mniej więcej 30 tys. lat.

l wystarczy na 4291 kolejnych remontów motorówki dla premiera Donalda Tuska (piszemy o tym na str. 5)

l albo 486 willi na warszawskim Żoliborzu, takich, jaką zajmuje Jarosław Kaczyński (czytaj na str. 8)

l możemy też wykupić miesięczny abonament na miejski system rowerów dla niemal wszystkich mieszkańców Brooklynu (konkretnie 2,4 mln osób - patrz poniżej)

l albo wybrać inny "bike" i kupić 8 tysięcy sztuk marki Harley-Davidson Electra Glide CVO Ultra Classic 110th Anniversary Edition

l Można też nabyć 2 tysiące sztuk aut Porsche Turbo S Edition 918 Spyder 4WD 2-Dr Convertible H6

- A dla tych z naprawdę dużymi wymaganiami wystarczy na półtora samolotu Boeing 787-9

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: