NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy 24 września powitamy Franciszka w NYC!

24 września powitamy Franciszka w NYC!

21.01.2015, godz. 01:00
Rita Cosby, papież Franciszek
Rita Cosby, papież Franciszek foto:

Już naprawdę możemy się szykować na powitanie Ojca Świętego! Według informacji arcybiskupa Bernardito Auza, który zasiada w komitecie organizacyjnym papieskiej wizyty w ONZ, papież Franciszek przybędzie do metropolii 24 września.

Sam Ojciec Święty również to potwierdził podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu powracającego z Filipin do Rzymu. Chociaż szczegóły wizyty są jeszcze dopracowywane to – jak zdradził Auza – dzień po przybyciu do Nowego Jorku, papież ma przemawiać w siedzibie ONZ.

Według wstępnych ustaleń Ojciec Święty ma odprawić mszę świętą dla wiernych w Madison Square Garden. Ponadto – jak zakłada plan – ma również odwiedzić katedrę św. Patryka oraz zjawić się w Parku Pamięci i Muzeum Ofiar 9/11.

Podczas swej pierwszej amerykańskiej pielgrzymki papież Franciszek – zanim przybędzie do metropolii – odwiedzi również Waszyngton, gdzie będzie m.in. przemawiać na Kapitolu, spotka się także w Białym Domu z prezydentem Obamą.

Po pobycie w Nowym Jorku, 26 września Ojciec Święty przybędzie do Filadelfii, gdzie weźmie udział w VIII Światowym Spotkaniu Młodzieży. Jak podaje Auza, najprawdopodobniej złoży też wizytę w szpitalu dziecięcym albo odwiedzi zakład karny dla młodocianych przestępców.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: