NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy 24 kwietnia będzie Dniem Karskiego

24 kwietnia będzie Dniem Karskiego

10.03.2014, godz. 00:00
Jan Karski
Jan Karski foto:

Dzięki zaangażowaniu amerykańskich sanatorów 24 kwietnia będzie uznany za Dzień Jana Karskiego. Robert Menendez - demokrata z New Jersey, demokrata Dick Durbin oraz republikanin Mark Kirk zgłosili w Senacie rezolucję tej w sprawie. Stulecie urodzin bohatera polskiego ruchu oporu, który jako pierwszy zaalarmował świat o grozie Holokaustu, to najlepsza data, by uczcić jego pamięć.

Rada Dyrektorów Jan Karski Educational Foundation przyjęła z zadowoleniem propozycję uchwały. – Jesteśmy szczęśliwi, że Senat Stanów Zjednoczonych uhonoruje Jana Karskiego – powiedział Andrzej Rojek, Przewodniczący Rady Dyrektorów Fundacji. – Należy zwrócić uwagę, że starania były wspierane przez członków obu amerykańskich partii. Podziękowania należą się senatorom Menendezowi, Durbinowi i Kirkowi za ich przywództwo w tej sprawie. Jednym z celów naszej Fundacji jest właśnie budowanie mostów zaufania między różnymi grupami i społecznościami, aby świat stał się lepszy i bezpieczniejszy...

Nad inicjatywą pracowali także od ponad roku: senator Włodzimierz Cimoszewicz wraz z Melchiorem Szczepanikiem z Kancelarii Senatu RP, ambasadorem Polski w USA Ryszardem Schnepfem i Wandą Urbańską, prezesem Jan Karski Educational Foundation.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: