NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy $20 milionów dla Greenpointu

$20 milionów dla Greenpointu

16.10.2013, godz. 03:00
Greenpoint, NYC,
foto:

Greenpoint ma szansę stać się bardzo ekologiczną dzielnicą. Wszystko za sprawą blisko 20 milionów dolarów składających się na fundusz ochrony środowiska (Greenpoint Community Environmental Fund), w którym znalazły się też pieniądze z odszkodowania za zatrucie środowiska wypłacone polskiej dzielnicy przez ExxonMobil. O granty można się starać od środy.

Jak już pisaliśmy na łamach "Super Expressu", fundusz powstał po to, by można było wprowadzać różne modernizacje i technologie w zakresie ochrony środowiska na Greenpoincie, które poprawią jakość powietrza, wody gruntowej i pitnej, a także zredukują skażenie gleby. Wszystko to ma być osiągnięte poprzez realizację projektów, które można właśnie teraz zgłaszać i prosić o pieniądze na ich realizację. Cały program nadzoruje stanowe biuro prokuratora generalnego, a jego administratorami są National Fish and Wildlife Federation (NFWF) oraz North Brooklyn Development Corporation (NBDC).

Jak potwierdza "Greenpoint Gazette", od środy przyjmowane będą podania na małe granty (poniżej 25 tys. dol.) oraz tzw. propozycje wstępne na projekty o większym znaczeniu dla środowiska (jedna grupa od 25 tys. dol. do 2 mln dol. oraz druga grupa powyżej 2 mln dol.). Podania można składać do 18 grudnia. Z kolei pełne już wnioski o granty na duże projekty będą przyjmowane od marca do maja 2014 r.

autor: Anna Salamon zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: