NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy 18-latek z Long Island aresztowany za wymalowywanie swastyk

18-latek z Long Island aresztowany za wymalowywanie swastyk

20.01.2016, godz. 00:00
Queens. „Hate Crime” w polskich okolicach
napaść, NYPD, Ridgewood, Queens, Nowy Jork, hate crime foto:

Detektywi Hate Crimes Unit policji na Long Island aresztowali 18-letniego Christophera Collinsa, który wymalował sprayem na kilku domach swastyki.

Mieszkańcy Rocky Point już od jakiegoś czasu skarżyli się, że ktoś niszczy ich własność, wymalowując na znajdujących się na ich posesjach budynkach lub samochodach obrzydliwe graffiti. Ale o ile na początku były to po prostu bazgroły, to w weekend na kilku domach przy Clio Road pojawiły się swastyki. I być może pojawiłyby się kolejne, ale na szczęście jeden z sąsiadów zaważył podejrzanego osobnika kręcącego się blisko domów i trzymającego w ręku coś co przypominało spray. Wiedząc o problemie w okolicy, natychmiast zadzwonił na policję.
Kiedy detektywi Hate Crimes Unit przybyli na miejsce, okazało się, że wandal zdążył wymazać graffiti na zaparkowanej na ulicy koparce. Gagatek nie uciekł daleko i policji dało się go zatrzymać, niemalże na gorącym uczynku… Okazało się, że wandalem jest 18-letni Christopher Collins. Poza tym, że wymazał swastyki i graffiti na domach i samochodach, zniszczył też i kilka znaków.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: