NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy 17 włamań na Greenponcie

17 włamań na Greenponcie

26.03.2016, godz. 00:00
włamywacz, złodziej
włamywacz, złodziej, włamania do domów foto:

To niepokojące. Na Greenpoincie i we wschodnim Williamsburgu wzrosła liczba włamań do mieszkań. Tylko w ciągu ostatnich pięciu tygodni zuchwali złodzieje wkradli się do 17 apartamentów skąd zwinęli co kosztowniejsze. Policja poszukuje dwóch podejrzanych i apeluje do mieszkańców o czujność.

- Zamykajcie drzwi i okna nawet jak jesteście w domu – apeluje policja z Greenpointu oraz Williamsburga, dodatkowo rozdaje również ulotki jak zabezpieczyć się przed włamaniami. To odpowiedź na serię włamów jakie w ostatnim czasie niepokojąco narastają w okolicach. NYPD poszukuje dwóch podejrzanych mężczyzn, którzy – jak twierdzą – są odpowiedzialni za kradzieże. Licząc na ich szybkie ujęcie opublikowano ich wizerunek zarejestrowany niedaleko miejsca, gdzie doszło do włamań.
Złodzieje zazwyczaj wkradają się do domów  późno nocnych i porannych godzinach, wykorzystując uśpiona czujność mieszkańców, którzy bardzo często zostawią otwarte drzwi i okna. Ich łupem – poza gotówką – padają najczęściej kosztowne przedmioty, biżuteria, karty kredytowe i sprzęt elektroniczny. Mieszkańcy, tak Greenpointu jak i Williamsburga, zgodnie mówią, że takiej fali włamań do domów nie pamiętają.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: