NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy 17 tysięcy kierowców z New Jersey uniknie mandatów!

17 tysięcy kierowców z New Jersey uniknie mandatów!

23.08.2014, godz. 02:00
NJ, droga, samochód,
foto:

Z tej wiadomości z pewnością ucieszą się wszyscy ci, którzy przejechali skrzyżowania w New Jersey na czerwonym świetle i zostali sfotografowani... Jak podaje Fox News, w stosunku do 17 tysięcy kierowców zostanie umorzone dochodzenie związane z tego rodzaju wykroczeniem drogowym.

Okazuje się, że kierowców z opresji uratował… błąd maszyny. Po prostu padł system komputerowy i właściciele czterech kółek, którzy złamali przepisy, nie otrzymali na czas mandatów.

- Problemy z komputerami mieliśmy od 28 maja do 30 czerwca – mówią przedstawiciele American Traffic Solutions. – To zmiana serwera spowodowała komplikacje – dodają.

Zgodnie z obowiązującym prawem kierowca, który nie ściągnie w porę nogi z gazu i przejedzie na czerwonym świetle, może się spodziewać, że w ciągu 90 dni zobaczy w swojej skrzynce pocztowej mandat. Jeśli w porę go nie otrzyma, sprawa zostaje anulowana.

Kierowcy od samego początku narzekali na akcję „red light camera”. Według nich znacznie za krótko świeci na skrzyżowaniach pomarańczowe światło. Siedzący za kierownicą nie mają wystarczająco dużo czasu żeby zahamować w porę, nim pojawi się światło czerwone.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: