NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy $ 139 460 To kasa od Was dla polskich hospicjów!

$ 139 460 To kasa od Was dla polskich hospicjów!

09.01.2015, godz. 22:52
dolary
foto:

Imponujące! Ta suma robi wrażenie! Podczas świątecznej akcji Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej i Fundacji Uśmiech Dziecka pod patronatem „Super Expressu” udało się zebrać niemal 140 tys. dolarów!

- Akcja przerosła nasze wszelkie oczekiwania. Myśleliśmy, że zbierzemy maksymalnie 100 tysięcy dolarów, a jest tych pieniędzy dużo, dużo więcej – mówi Krzysztof Matyszczyk, przewodniczący rady dyrektorów P-SFUK.

Hospicja, do których trafią pieniądze, nie kryją zadowolenia.

- Przedstawiciele hospicjów chyba nie spodziewali się takiego odzewu. Już teraz, w przeliczeniu na polskie złotówki, to jest ponad pół miliona złotych, dokładnie 507 tys. Za te fundusze będzie można zakupić naprawdę wiele sprzętu dla potrzebujących dzieci – dodaje Matyszczyk.

– Hospicja odbierają naszą akcję jak świąteczny, finansowy zastrzyk prosto z nieba. Z informacji jakie do nas dotarły w Krakowie za te pieniądze zostanie zakupiona mobilna maszyna do wykonywania USG – mówi Artur Dołęga, prezes Fundacji Uśmiech Dziecka.

Ta akcja pokazała, że Polonia ma wielką potrzebę dzielenia się z innymi. – Dużą rolę w zbiórce pieniędzy odegrały panie, które pracują na salach obsługi P-SFUK i to właśnie im należą się szczególne słowa podziękowania. One mając bezpośredni kontakt z klientem w przysłowiowym okienku, zachęcały Polonię do wzięcia udziału w naszej akcji. Bardzo im za to dziękujemy – powiedział Artur Dołęga. - Dzięki zaangażowaniu tysięcy członków Naszej Unii, akcja okazała się sukcesem. Myślę, że także w tym roku, po Święcie Dziękczynienia rozpoczniemy kolejną akcję świątecznej pomocy – kończy Matyszczyk.Tuż przed końcem akcji (Pieniądze można wpłacać jeszcze w sobotę 10 stycznia) nazbierano dokładnie $ 139,460.51.

Konto Fundacji Uśmiech Dziecka (pomoc dla dzieci polskich w USA) - 13,265.11

Konto hospicjum w Białymstoku - 43,455.95

Konto hospicjum w Krakowie - 33,260.44

Konto hospicjum w Rzeszowie – 50,721.33

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: