NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy 12-latka powiesiła się, bo ją nękali!

12-latka powiesiła się, bo ją nękali!

24.05.2013, godz. 02:00
Komputer, laptop, internet, sieć
foto:

To straszne! Dziewczynka miała przed sobą całe życie. Niestety nie wytrzymała presji ze strony kolegów ze szkoły, którzy ją zastraszali, wykorzystując w tym celu Internet. Dziewczynka postanowiła odebrać sobie życie. 12-latka powiesiła się w rodzinnym domu na Queensie.

Jak podaje "New York Post", Gabrielle Molina (†12 l.) została znaleziona w domu znajdującym się przy 220th Street i 89th Avenue w Queens Village, Queens. Uczennica IS 109 odebrała sobie życie, wieszając się na pasku, który przymocowała do wentylatora przy suficie. Jej ciało znalazła starsza siostra, która weszła do pokoju Gabrielle. Dziewczynka zostawiła list pożegnalny.

- Przeprosiła nas za to, że odebrała sobie życie. Napisała, że nie mogła sobie już dłużej poradzić z internetową przemocą, jakiej doznawała ze strony kolegów z klasy - mówiła ze łzami w oczach zrozpaczona matka Glenda Molina.

- Moja siostrzenica była taka pogodna. Marzyła zawsze o tym, żeby tańczyć i śpiewać. Była bardzo przyjazną młodą osobą. Nie mam pojęcia, jak mogło do tego dojść - mówi ciotka dziewczynki.

Gabrielle mieszkała z rodzicami, starszą siostrą i bratem. Rodzina uchodzi za bardzo spokojną. Matka pracuje jako pielęgniarka, a ojciec zatrudniony jest w zakładzie recyklingu.

Okazuje się, że coraz więcej nastolatków doświadcza cyberbullyingu. W ubiegłym roku nastolatka Amanda Cummings ze Staten Island rzuciła się pod pędzący autobus, po tym jak nieustannie była zastraszana przez swoich kolegów z New Dorp High School. Jak podaje National Crime Prevention Council, cyberbullyingu doświadcza 43 proc. nastolatków.

Urzędnicy z departamentu edukacji odmówili komentarza w sprawie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: