NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Zmotoryzowani pobłogosławieni w Amerykańskiej Częstochowie

Zmotoryzowani pobłogosławieni w Amerykańskiej Częstochowie

28.07.2013, godz. 18:23
Amerykańska Częstochowa
foto:

Mimo wielkiego żaru lejącego się z nieba, na uroczystości ku czci św. Krzysztofa bardzo licznie przybyli zmotoryzowani pielgrzymi – na motocyklach, rowerach oraz samochodami. Zrobili to, by uczcić swojego patrona, aby przez Jego wstawiennictwo wypraszać wszelkiego potrzebne dary i łaski.

Uroczystej mszy świętej przewodniczył ksiądz biskup Grzegorz Kaszak, pasterz Kościoła Sosnowieckiego. Wśród licznych wiernych był Tomek Adamek, który jest również zagorzałym kierowcą.

Św. Krzysztof uczy nas czynienia pokuty za niewłaściwe wybory życiowe i popełnione zło. Uczy nas również, że podczas naszych wędrówek, rozlicznych podróży możemy liczyć nie tylko na własne siły, ale na kogoś, kto gotów jest wesprzeć nas w trudnej sytuacji, pospieszyć na ratunek. Kierowcy samochodów, motocykliści, kiedy jadą drogą obok przepaści, dobrze wiedzą, że nie wolno im ani trochę   przekroczyć wyznaczonej linii drogi, bo w przeciwnym razie runą w dół. Przykazania Boże wyznaczają granicę, której nie wolno nam przekroczyć w życiu. Jeśli zrobimy to świadomie i dobrowolnie, to już nie jesteśmy na ścieżce do wiecznego życia. Nasz wielki błogosławiony Jan Paweł II tak napisał o piątym przykazaniu: „Przykazanie Nie zabijaj ma wyraźnie treść negatywną: wskazuje na istotną granicę, której nigdy nie można przebroczyć (Evangelium vitae, 54). Niech św. Krzysztof wstawia się za nami, abyśmy zawsze mogli szczęśliwie dotrzeć do wyznaczonego celu podróży i niech pomaga nam w ziemskiej wędrówce, abyśmy mogli dostać się do nieba. Amen”
O. Dominik Libiszewski OSPPE
Foto: Br. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: