NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Wesoły Wieżowiec w naszej nowojorskiej redakcji

Wesoły Wieżowiec w naszej nowojorskiej redakcji

25.10.2015, godz. 17:41
Szczepan Sadurski, Wesoły Wieżowiec, USA, Polonia, Nowy Jork
Szczepan Sadurski, Wesoły Wieżowiec, USA, Polonia, Nowy Jork foto:

Warsaw, Berlin, New Delhi, Milano... i Super Express USA. Za nami dziewiętnasty happening rysunków o Wesołym Wieżowcu. Tym razem w Nowym Jorku.

Odkąd na początku roku 2015 ruszyła w świat symboliczna ekspozycja rysunków humorystycznych o Wesołym Wieżowcu (obecnie uczestniczy w niej 36. artystów z 24 krajów), odwiedziła kilkanaście miast, głównie w Europie.
Szczepan Sadurski - szef Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) i inicjator wyjątkowej inicjatywy o nazwie World Happy Skyscraper Cartoons Tour 2015, wybrał na tę okazję specjalne miejsce - szczyt wieżowca przy 111 John Street na Manhattanie, gdzie mieści się nowojorska redakcja "Super Expressu”. Zawieszone tradycyjnie na spinaczach od bielizny plansze poruszały się na wietrze, a na zdjęciach w tle widać między innymi WTC One.
Warto  przypomnieć, że Wesoły Wieżowiec (Happy Skyscraper) zadebiutował dokładnie 3 lata wcześniej, właśnie w Nowym Jorku. Ten zrobiony z pudełka po paście do zębów,  najmniejszy wieżowiec na Manhattanie miał być jednorazowym happeningiem Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party). Wkrótce jednak, po wstawieniu do Internetu gotowego modelu do sklejenia, zaczęto go fotografować w kolejnych miejscach świata, w kolejnych krajach.
Wynikiem tej międzynarodowej zabawy, której celem jest szerzenie uśmiechu i radości na całym świecie, jest obecnie ponad 420 miejsc, w których był i w których sfotografowano Wesołego Wieżowca. Do zabawy może dołączyć każdy, w dowolnej chwili, wysyłając e-mailem zdjęcia do organizatora akcji. W nagrodę wysłana jest pocztą prawdziwa legitymacja najweselszej organizacji świata czyli Partii Dobrego Humoru oraz Certyfikat "Ojca chrzestnego (Matki chrzestnej) najmniejszego wieżowca.  W bieżącym roku podróżująca ekspozycja odwiedzi jeszcze m.in. Australię.
Autor tekstu - Szczepan Sadurski + (Red.)
Foto K. Lata

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: