NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Wakacje u Skłodowskiej

Wakacje u Skłodowskiej

31.05.2013, godz. 19:57
polska szkoła NJ
foto:

Zakończenie roku szkolnego jest zawsze doniosłym wydarzeniem nie tylko w życiu szkoły ale w całym środowisku polonijnym tego  regionu. – Absolwenci ósmej klasy zgodnie z tradycją przekazali sztandar szkoły uczniom klasy siódmej i złożyli uroczyste przyrzeczenie rozwijania talentów i podtrzymywania polskich tradycji – powiedziała Edyta Kowalczyk, dyrektor Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Irvington, NJ.

ajlepszym uczniom zostały wręczone nagrody i Dyplomy Ambasadora Rzeczpospolitej Polskiej. Otrzymali je: Christina Grodzki z klasy 9, Julia Dobel z klasy 8, David Augustyn z klasy 3. Nagrodę prezesa Centrali Polonijnych Szkół Dokształcających w Ameryce otrzymała Julia Dobel, natomiast Nagrodę Dyrektora PSD im. Marii Skłodowskiej-Curie trafiła do Michaela Zacieracha z klasy 8.
Po części oficjalnej w sali Jana Pawła II odbyło się widowisko muzyczne pod tytułem „Miłość niejedno ma imię". Wspaniała, kolorowa uroczystość była uwieńczeniem całorocznej, ciężkiej pracy dzieci, nauczycieli i rodziców. Nauka w szkole sobotniej wymaga dużo trudu, poświecenia i nie tylko od dzieci ale przede wszystkim od, rodziców. – Patrząc na nasze dzieci, które biegle posługują się językiem polskim, piszące i czytające w tym języku, znające fakty z polskiej historii oraz kultywujące polskie tradycje jesteśmy przekonani, że warto podjąć to wyzwanie – mówi Iwona Parzych zadowolona mama. - Dlatego też zachęcamy rodziców do wysyłania dzieci do polskiej szkoły dodaje.

Agra (współpraca Iwona Parzych)


Polska Szkoła Dokształcająca im. Marii Skłodowskiej-Curie w Irvington, NJ jest niewielką placówką oświatową, która od ponad 40 lat służy Polonii. Wysoko wykwalifikowane grono pedagogiczne oraz małe grupy dzieci zapewniają naukę języka polskiego, historii, geografii oraz polskich tradycji na najwyższym poziomie. Zapisy na rok szkolny 2013-2014 już się rozpoczęły. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc dyrekcja szkoły prosi o jak najszybsze zgłoszenia. Opłata za rok szkolny wynosi za pierwsze dziecko $350, drugie dziecko $320, a trzecie dziecko uczęszcza do szkoły za darmo.  W szkole można zapisać też dzieci na lekcje religii (opłata $130 za cały rok). Zajęcia odbywają się w każdą sobotę o godz. 9 rano, zajęcia szkolne od 10 am do 2 pm. Szczegółowe  informacje można uzyskać pod numerami telefonów: Dorota (973-342-1085), Sylwia (908-347-8075) oraz wysyłając email: polskaszkolawirvington@gmail.com


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: