NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Światło Pokoju dotarło do Amerykańskiej Częstochowy

Światło Pokoju dotarło do Amerykańskiej Częstochowy

21.12.2013, godz. 02:00
Światło Pokoju dotarło do Amerykańskiej Częstochowy
foto:

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Jest ono symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei - tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. Akcję zapoczątkowały w 1986 r.

Austriackie Radio i Telewizja w Linzu jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Dzięki udziałowi w niej skautów akcja obejmuje prawie cały świat. Światło co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów. Następnie sztafetą trafia do najdalszych zakątków kontynentu Europy. Również do... do Amerykańskiej Częstochowy.

Tegoroczne hasło "Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!" to nawoływanie do podjęcia wyzwania stania się lepszym, zaproszenie do pracy nad sobą, niepowtarzalny czas na zmianę siebie. Wiemy, że tylko autentyczny przykład pociąga za sobą innych, dlatego sami wymagamy najwięcej od siebie

- mówią harcerze. Wierzymy, że każdy z nas posiada w sobie dobro, którym może zarażać innych... to lekcja, której uczymy się nieustannie od papieża Franciszka. Człowiek nie jest istotą idealną, popełnia błędy. Czasem tkwi w nich zbyt długo... Właśnie dlatego na czas Adwentu podejmujemy wyzwanie walki z najciemniejszymi zakamarkami naszego JA. Wzmocnieni ciepłem i blaskiem Betlejemskiego Światła Pokoju porzucamy ciemność i stawiamy krok ku dobru. Ten krok może postawić każdy, a razem dojdziemy dalej! - wołali radośnie młodzi.

autor: o. Dominik Libiszewski OSPPE zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: