NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Świąteczne przedstawienia w Akademii Języka Polskiego

Świąteczne przedstawienia w Akademii Języka Polskiego

21.12.2013, godz. 02:00
Świąteczne przedstawienia w Akademii Języka Polskiego
foto:

W Akademii Języka Polskiego działającej w Manchester Township High School świąteczna atmosfera zapanowała na dobre. A wszystko za sprawą Jasełek przygotowanych przez uczniów oraz Wigili.

- Na uroczystość zaprosiliśmy przedstawicieli organizacji polonijnych, klubów polsko-amerykańskich w Toms River i Whiting, przedstawicieli lokalnych władz szkolnych, nauczycieli szkół amerykańskich naszych uczniów, księży i wszystkie rodziny, przyjaciół oraz sympatyków naszej placcówki - opowiada Anna Tracz, dyrektor Akademii Języka Polskiego.

Świąteczne przedstawienie przygotowały dzieci pod opieką pań M. Kirkickiej i  M. Wac, które odowiadziały za reżyserię.

- Gra dzieci i przepiękne dekoracje scen "Zwiastowania" oraz "Maryi z Józefem szukających noclegu" dopełniły i podkreśliły ich przesłanie. Z kolei pełne humoru sceny "Spotkania Lucyfera z diabłami", relacje ziemskich szpiegów, rozmowy Aniołów z dziećmi i policjantem rozbawiły publiczność, przedstawiając zarazem realne ludzkie zachowania. Nie zabrakło wspólnego kolędowania, a tradycyjnie kolęda "Maleńka miłość" w wykonaniu najmłodszych uczniów-aniołków wywołała największe poruszenie i wzruszenie obecnych - opowiada pani dyrektor. Poźniej uczniowie i wszyscy zebrani spotkali się na tradycyjnej kolacji, którą pomogli przygotować rodzice uczniów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: