NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Spotkanie z Macierewiczem bez... Macierewicza

Spotkanie z Macierewiczem bez... Macierewicza

20.04.2014, godz. 18:27
Antoni Macierewicz
foto:

Wydarzenie anonsowane jako „Spotkanie z Antonim Macierewiczem” zgromadziło w miniony poniedziałek w audytorium Centrum Polsko-Słowiańskiego ponad 200-osobową widownię. Ale niestety, główny bohater czyli pan Macierewicz ku rozczarowaniu wielu obecnych, na spotkanie nie dotarł.

Na wstępie nieobecność ministra wytłumaczył Janusz Sporek, prezes nowojorskiego oddziału Klubu Gazety Polskiej i organizator imprezy, który poinformował obecnych, że Antoni Macierewicz musiał udać się na ważne, dotyczące katastrofy smoleńskiej spotkanie z uczonymi oraz politykami amerykańskimi. Z Polonią spotkali się natomiast poseł Adam Kwiatkowski, Zuzanna Kurtyka, Paweł Kurtyka oraz Janusz i Piotr Walentynowicz. Spotkanie niemal w całości poświecone kwestiom związanym z Katastrofą Smoleńską było poruszające i pełne emocji.W trakcie wieczoru Zuzanna Kurtyka, wdowa po prezesie Instytutu Pamięci Narodowej Januszu Kurtyce, opowiedziała miedzy innymi o sposobie prowadzenia śledztwa smoleńskiego krytycznie odnosząc się zarówno do władz rosyjskich jak i polskich. Janusz Walentynowicz, syn legendy Solidarności Anny Walentynowicz, zapoznał obecnych z makabryczną i ciągle trwającą historią poszukiwania ciała swojej matki. Natomiast poseł Adam Kwiatkowski nawiązał do spraw aktualnych i zachęcał Polonię do głosowania, również w najbliższych wyborach europarlamentalnych, tak, żeby w Polsce mogła nastąpić zmiana rządzących.

Podczas spotkania zebrani mieli także okazję do zadawania pytań, z czego skorzystało wiele osób. W trakcie przerw w dyskusji, publiczność mogła wysłuchać utworów wykonywanych z towarzyszeniem gitary przez współczesnego polskiego barda, Pawła Piekarczyka.
Tekst i zdjęcie Marcin Żurawicz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: