NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Sposób na jesienny weekend pełen emocji Polscy studenci zapraszają na rajd

Sposób na jesienny weekend pełen emocji Polscy studenci zapraszają na rajd

21.09.2012, godz. 21:25
rajd NYC
foto:

Jeśli chciałbyś spędzić jeden z jesiennych weekendów na łonie natury wśród wspaniałych ludzi musisz wybrać się na rajd jesienny. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Organizacja Studentów Polskich w Nowym Jorku.  

Rajd odbędzie się 14 października w Anthony Wayne Recreation Area. – To piękne miejsce na spotkanie na łonie natury. Przewidzieliśmy dla uczestników wiele atrakcji; między innymi śladem lat poprzednich oprócz pokonywani mil, będzie czas na prawdziwy relaks. Na zakończenie rajdu zrobimy ognisko i będziemy piec kiełbaski – zachęca w imieniu zarządu Organizacji Studentów Polskich wiceprezes Małgorzata Witek.

Organizacja od lat integruje polskie środowisko akademickie w Nowym Jorku i okolicach poprzez najróżniejsze imprezy kulturalne i towarzyskie. – Jednym z naszych założeń jest ułatwianie kontaktów między polskimi klubami na poszczególnych uczelniach oraz pomoc przy zakładaniu nowych klubów i stowarzyszeń polskich studentów – mówi Małgorzata Witek.

Studencka organizacja nie tylko organizuje spotkania integracyjne, młodzi ludzie służą społeczności polskiej w USA rozpowszechniając informacje na temat studiów w Stanach. – W szczególności zainteresowanych informujemy o systemie szkolnictwa wyższego, pomocy finansowej, możliwości przeniesienia się na studia z Polski do Stanów lub odwrotnie, nostryfikacji dyplomów czy kwestii wizowych związanych z nauką w USA – dodaje Witek.             

Więcej informacji na temat działalności Organizacji Studentów Polskich w Nowym Jorku oraz na temat imprez organizowanych przez studentów można znaleźć na stronie internetowej: www.pso-usa.org

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: