NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Śliczny i młody Ozone Park

Śliczny i młody Ozone Park

16.06.2013, godz. 15:24
ozone park
foto:

Polonijne święto na Ozone Park (Queens). W minioną sobotę podczas uroczystego balu ogłoszono wybór marszałka, który poprowadzi dzielnicę na Paradzie Pułaskiego. W tym roku szarfami przepasani zostali państwo Maria i Tadeusz Dworniczak.

Na zorganizowanej przez komitet Parady Pułaskiego imprezie bawili się zaproszeni goście, osoby działające w komitecie parady oraz Wielki Marszałek Parady Pułaskiego Michał Kulawik wraz z małżonką. Na parkiecie tańczyło ponad 200 osób. Organizatorzy balu zadbali o każdy najmniejszy szczegół zabawy. Do tańca przygrywał Music by DJ Paco. Odbyło się wiele zabaw dla dzieci, i to właśnie najmłodsi królowali na parkiecie. Była też loteria fantowa z cennymi nagrodami. Głównym punktem programu balu były wybory Miss Polonia, Junior Miss oraz Małej Miss. Najwięcej emocji towarzyszyło wyborom tej ostatniej.

Dziewczynki pięknie mówiły po polsku oraz z pamięci śpiewały hymn polski. Tegoroczną Miss Polonia z Ozone Park została Aleksandra Kryla, tytuł Junior Miss przypadł Patrycji Lis, natomiast Małymi Miss zostały dwie malutkie dziewczynki: Izabela Lis oraz Julia Halewska. – Takie spotkania niezwykle jednoczą Polonię i pozwalają nam na to, aby wspólnie działać i manifestować polskość podczas dorocznej Parady Pułaskiego, która zbliża się wielkimi krokami – mówił podczas balu Michał Kulawik, Wielki Marszałek Parady Pułaskiego.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: