NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Skrzaciki mają już wakacje

Skrzaciki mają już wakacje

28.06.2013, godz. 19:57
Alicja Paszkowska
foto:

T o był wzruszający dzień! Przedszkolaki z Polsko-Amerykańskiego Przedszkola „Skrzacik” na Ozone Park wraz z  początkiem lata zakończyły zajęcia i przywitały wakacje. Dyrektorka placówki Alicja Paszkowska oraz panie przedszkolanki przygotowały wraz z dziećmi piękną uroczystość, podczas której swoje talenty zaprezentowały małe skrzaty. Były łzy wzruszenia rodziców i dziadków oraz  podziękowania dla grona pedagogicznego za pracę i oddanie.

Jak zdradziła nam dyrektor Paszkowska, przedszkolaki już od dwóch miesięcy uczyły się wierszyków i piosenek, aby pięknie zaprezentować się przed rodzicami i dziadkami, którzy wzięli udział w uroczystości. Trzyletnia Stella jeszcze przed wyjściem za zakończenie roku mówiła naszej dziennikarce, że nie może się doczekać imprezy w przedszkolu.

Później malutka Stelcia, tak jak wszystkie przedszkolaki, pięknie śpiewała hymn amerykański i brała udział w akademii. – Jestem dumna z moich przedszkolaków. Potrafią pięknie śpiewać  nie tylko hymn polski, lecz także amerykański. Nawet moi dorośli znajomi, Amerykanie, nie znają hymnu w całości, a małe skrzaty z naszego przedszkola potrafią – mówiła Alicja Paszkowska. – Swoją pomoc w zorganizowaniu uroczystości zaoferowały panie nauczycielki: Agnieszka, Ewa oraz Marzena – dodała Paszkowska.

Rodzice i dziadkowie byli zachwyceni. – Nasza malutka wnusia do przedszkola chodzi dopiero od września, był to jej pierwszy rok. Jesteśmy bardzo zadowoleni, widząc, jak Stella się rozwija i jak potrafi nawiązać kontakty z rówieśnikami. W przedszkolu panuje rodzinna atmosfera, którą dzieci doskonale wyczuwają i znakomicie się tutaj czują. Dla nas ważne jest to, że przedszkole jest polsko-amerykańskie i że dzieci uczą się obu języków. Ja sama poznałam ciepło, jakim emanuje pani Paszkowska, chodziłam do niej na zajęcia z języka angielskiego, jak tylko przyjechałam do Nowego Jorku – mówiła pani Halina, babcia Stelli.

Podczas uroczystej akademii wystąpili ubiegłoroczni absolwenci przedszkola. Mimo tego, że od roku chodzą już do szkoły, każdego dnia przychodzą do przedszkola na zajęcia po szkole. – Rodzice dzieci, które skończyły nasze przedszkole, mogą zapisać pociechy do tego programu. Odrabiamy z dziećmi zadania domowe i przyprowadzamy je ze szkoły – mówi Paszkowska.

Podczas uroczystości nie zabrakło pysznego polskiego poczęstunku. Były ciasta własnej roboty, m.in. znakomity sernik. Po oficjalnych uroczystościach odbyła się biesiada i był czas na sesję zdjęciową z ulubionymi paniami nauczycielkami.


Polsko-Amerykańskie Przedszkole „Skrzacik”
107-41 92 nd Street
Ozone Park, NY 11417
tel. 718 659 5437

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: