NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Prywatka i... placki

Prywatka i... placki

02.11.2013, godz. 02:00
Prywatka i... placki
foto:

Prywatka w stylu lat 60. i 80. od twista do rock & rolla rozbawiała Polonię w New Jersey. Na pomysł przeniesienia się w czasie wpadła menedżer Cracovia Manor Ewa Strzałkowska. Na zabawę przybyło ponad 300 osób, czego nikt się nie spodziewał.

- Ostatecznie jednak dzięki sprytowi gospodarzy wszyscy mieli miejsce przy stole i jedzenia dla nikogo nie zabrakło. Uczestnicy prywatki zajadali się plackami z gulaszem, chlebem ze smalcem, ogóreczkami oraz pączkami z różą - opowiada jeden z uczestników prywatki.

Impreza zaczęła się niezwykle sensacyjnie. Pod scenę zajechał okazałym harleyem Wojtek - członek Unknown Bikers MC z Greenpointu, który przywiózł na parkiet Karolinę Płaczek - tancerkę Joseph's Dance Studio. Pokaz taneczny rozpoczął imprezę. Partnerem Karoliny był Stanisław Tokarz, a obok nich wystąpili Sylwia Sochacki i Konrad Trojanowski. Ich taneczne popisy zachwyciły gości, którzy bawili się jak na festiwalu w Opolu, bo atmosferę podgrzewał Józef Pałka, dobierając znakomite polskie podkłady do tańców standardowych i latynoamerykańskich. Sponsorem występu tancerzy była Iwona Podolak. Akompaniament muzyczny przygotowali: Staś Piechaczek & Friends, Elżbieta Wysocka, Krzysztof Medyna oraz Stanisław Kasprzyk. W czasie zabawy artyści wykonali wiele utworów Czesława Niemena, Czerwonych Gitar i Piotra Szczepanika oraz innych. Wystąpił również duet Iwona Kluk-Przydzial i Zuzanna Ducka-Lubas. Niespodzianką był występ członków choru Aria z Wallington.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: