NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Prace Polki przy Piątej Alei

Prace Polki przy Piątej Alei

18.05.2013, godz. 18:14
Małgosia Malinowska
foto:

W piątek 10 maja w historycznym Huntington Mansion przy 5. Alei na Manhattanie odbył się wernisaż wystawy zbiorowej Creative Mischief, który zgromadził artystów działających w The National Academy Museum & School. Jedną z artystek, które miały okazję zaprezentować swoje prace, była Polka, malarka Małgosia Malinowska.

Wystawa typu pop-up spotkała się z ogromnym zainteresowaniem publiczności. Podczas dwóch godzin zgromadzone prace podziwiało ponad tysiąc gości. Polska artystka pokazała typowe dla swojej twórczości portrety odwołujące się do kolorystyki przedwojennej, a także utrzymane w tej samej estetyce wideo.

– To moja pierwsza poważna wystawa w Nowym Jorku – powiedziała Małgosia Malinowska „Super Expressowi”. – Jestem zaskoczona i szczęśliwa, że tyle osób przyszło. Na wystawie tej prace pokazują głównie osoby spoza Stanów, twórcy z wielu krajów, reprezentujących różne dyscypliny i środowiska. Zgodnie z założeniem kuratora motywem przewodnim całej wystawy jest kreacja energii. Myślę, że ta sztuka w pełni się dzisiaj udała i cieszę się, że mogę być częścią tego wydarzenia – dodała malarka.

Małgosia Malinowska pochodzi z Warszawy, gdzie z wyróżnieniem rektorskim i nagrodą profesora Józefa Szajny ukończyła Akademię Sztuk Pięknych. Utalentowana Polka przebywa w Nowym Jorku od września 2012 roku i bierze udział w 2 – letnim programie szkolnym „studio art intensive” skierowanym głównie do studentów zagranicznych.

Małgosia Malinowska była jedną z dwóch Polek biorących udział w wystawie. Drugą była Ewelina Bocheńska, która w trakcie wystawy zaprezentowała swój projekt wideo.

Więcej informacji na temat twórczości Małgosi Malinowskiej można znaleźć na stronie internetowej artystki: www.malgosiamalinowska.com

Marcin Żurawicz

Foto. Marcin Żurawicz


Na zdjęciu:

Malarka Małgosia Malinowska na tle jednego z wystawionych obrazów swojego autorstwa

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: