NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Pomóżmy chorym dzieciom! Świąteczny Uśmiech Dziecka

Pomóżmy chorym dzieciom! Świąteczny Uśmiech Dziecka

05.12.2015, godz. 00:00
Fundacja Uśmiech Dziecka, Childrens Smile Foundation
Fundacja Uśmiech Dziecka, Children's Smile Foundation, Nowy Jork, Polonia, Victoria Rusnaczyk foto:

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa wraz z Fundacją Uśmiech Dziecka już po raz drugi organizuje Bożonarodzeniową akcję charytatywną. "Świąteczny Uśmiech Dziecka” to zbiórka pieniędzy na hospicjum dla dzieci „Gajusz” w Łodzi i polskie hospicjum onkologiczne im. Błogosławionego Księdza Michała M. Sopoćki w Wilnie na Litwie oraz na pomoc potrzebującym dzieciom w Stanach Zjednoczonych.

Udział w akcji Naszej Unii jest naprawdę łatwy. Wystarczy przyjść do jednego z oddziałów PSFCU, wypełnić na miejscu kupon i dokonać wpłaty w kasie. Można także pomóc nie wychodząc z domu i dokonując wpłaty z komputera korzystając z Bankowości Internetowej lub ze smartfona używając aplikacji mobilnej.  – Okres Bożego Narodzenia jest najlepszym czasem aby pomagać potrzebującym. Wierzę, że dzięki hojności Członków Naszej Unii uda się pomóc wielu ciężko chorym dzieciom, podobnie jak to miało miejsce w zeszłym roku  – mówi Krzysztof Matyszczyk, przewodniczący Rady Dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. 

Akcja „Świąteczny Uśmiech Dziecka” zaczęła się w sobotę po Dniu Dziękczynienia. Po pięciu dniach, Członkowie Naszej Unii zebrali już ponad  20,178.25  dolarów. – Zaczęliśmy bardzo dobrze, przed nami jeszcze sporo wysiłku, ale wierzę, że nas wszystkich stać na pomoc innym, zwłaszcza tym najsłabszym i najukochańszym, czyli dzieciom. Akcja będzie trwała do 9 stycznia przyszłego roku,  tak więc jest jeszcze dużo czasu, aby się zaangażować. Będziemy wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą ofiarowaną kwotę – mówi Marek Skulimowski, prezes Fundacji Uśmiech Dziecka, która już od szesnastu lat zajmuje się pomaganiem potrzebującym dzieciom.

Fundacja już po raz drugi połączyła siły z Naszą Unią przy akcji „Świąteczny Uśmiech Dziecka”. W zeszłym roku dzięki hojności Członków Naszej Unii udało się zgromadzić prawie 152 tys. dolarów, które trafiły do trzech hospicjów w Polsce (w Rzeszowie, Białymstoku i Krakowie) oraz na potrzeby medyczne polonijnych dzieci. - „Świąteczny Uśmiech Dziecka” to przykład jak wiele może zdziałać Polonia, gdy działa solidarnie. Boże Narodzenie to szczególny moment w roku, kiedy wszyscy chcemy się dobrem podzielić. Jednocześnie pokazać, że  jako społeczność o tych samych, polskich korzeniach mamy otwarte serca, a ludzka tragedia nie jest nam obojętna. Serdecznie dziękuję Naszej Unii za zorganizowanie akcji, która mam nadzieję, będzie jeszcze większym sukcesem niż w roku ubiegłym – dodaje Marek Skulimowski. Według Krzysztofa Matyszczyka, działalność charytatywna to dla Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej rzecz naturalna. – Naszej Unii zaufało już 85 tysięcy osób, co czyni z nas naturalnego lidera społeczności polonijnej i nakłada obowiązek działania na rzecz dobra wspólnego. To część naszej misji, którą z dumą realizujemy już od prawie czterdziestu lat – przekonuje Matyszczyk. 

Fundacja Uśmiechu Dziecka otworzyła w Naszej Unii trzy oddzielne konta, na które można wpłacać środki: Hospicjum dla Dzieci „Gajusz” w Łodzi (konto PSFCU nr 1276680), Hospicjum im. Błogosławionego Księdza Michała M. Sopoćki w Wilnie (nr konta 1276683) oraz na potrzeby Fundacji Uśmiechu Dziecka (nr  konta  1276701). Aby dokonać wpłaty, należy do 9 stycznia 2016 r. udać się do jednego z 16 oddziałów PSFCU w stanach Nowy Jork, New Jersey i Illinois, wypełnić kupon i oddać go do kasy. Wpłat można dokonywać w formie przelewów pomiędzy kontami przy użyciu Bankowości Internetowej lub aplikacji Bankowości Mobilnej PSFCU.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: