USA nowy jork kronika polonijna Polonia zjednoczona dla Adasia

Polonia zjednoczona dla Adasia

19.04.2013, godz. 17:42
Polonia zjednoczona dla Adasia
foto:

Siedem tysięcy dolarów, 80 osób i jedno serce – tak można liczebnie podsumować imprezę charytatywną „Serce dla Adasia", która odbyła się w Domu Polskim w Filadelfii. Jej organizatorami były fundacja Polonia for Kids oraz Druch Studio Gallery, a beneficjentem 7-letni Adaś, chory na raka siatkówki oka.

Atrakcyjna formuła imprezy – m.in. występ kabaretu Odlot oraz muzyka jazzowego Tadeusza Turkowskiego, a także licytacja obrazów i innych cennych gadżetów – sprawiły, że w Domu Polskim pojawiło się wiele osób. – Cieszę się, że mogłyśmy wraz z siostrą brać udział w tej akcji – powiedziała będąca pod wrażeniem zjednoczonej Polonii Kasia Stachowska. Na dzień 17 kwietnia w sumie zebrano 7190 dol. – To niesamowite, ale pieniądze jeszcze do nas napływają. To ogromny sukces fundacji, nad którym pracował cały sztab ludzi – mówi ucieszona Katarzyna Kucharska, która była „mózgiem” całego przedsięwzięcia. Olbrzymią pracę wykonał także Ryszard Druch, który był jednym z pomysłodawców imprezy.

– Dziękuję polskim artystom plastykom, którzy podarowali na aukcję swoje prace: Kasi Baryłce, Grzegorzowi Gustawowi, Kasi Iwaniec, Jadwidze i Justinowi Jędrzejczyk, Krisowi Kertenisowi, Teresie Licholai, Halinie Nawrot, Maryli Nowakowskiej, Marii Sidor, Jolancie Wolskiej, Ewie Zeller oraz Janinie i Ryszardowi Kowalczukom – powiedział Druch.

Kat, Tomek Moczerniuk

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: