NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Polonia zjednoczona dla Adasia

Polonia zjednoczona dla Adasia

19.04.2013, godz. 17:42
Polonia zjednoczona dla Adasia
foto:

Siedem tysięcy dolarów, 80 osób i jedno serce – tak można liczebnie podsumować imprezę charytatywną „Serce dla Adasia", która odbyła się w Domu Polskim w Filadelfii. Jej organizatorami były fundacja Polonia for Kids oraz Druch Studio Gallery, a beneficjentem 7-letni Adaś, chory na raka siatkówki oka.

Atrakcyjna formuła imprezy – m.in. występ kabaretu Odlot oraz muzyka jazzowego Tadeusza Turkowskiego, a także licytacja obrazów i innych cennych gadżetów – sprawiły, że w Domu Polskim pojawiło się wiele osób. – Cieszę się, że mogłyśmy wraz z siostrą brać udział w tej akcji – powiedziała będąca pod wrażeniem zjednoczonej Polonii Kasia Stachowska. Na dzień 17 kwietnia w sumie zebrano 7190 dol. – To niesamowite, ale pieniądze jeszcze do nas napływają. To ogromny sukces fundacji, nad którym pracował cały sztab ludzi – mówi ucieszona Katarzyna Kucharska, która była „mózgiem” całego przedsięwzięcia. Olbrzymią pracę wykonał także Ryszard Druch, który był jednym z pomysłodawców imprezy.

– Dziękuję polskim artystom plastykom, którzy podarowali na aukcję swoje prace: Kasi Baryłce, Grzegorzowi Gustawowi, Kasi Iwaniec, Jadwidze i Justinowi Jędrzejczyk, Krisowi Kertenisowi, Teresie Licholai, Halinie Nawrot, Maryli Nowakowskiej, Marii Sidor, Jolancie Wolskiej, Ewie Zeller oraz Janinie i Ryszardowi Kowalczukom – powiedział Druch.

Kat, Tomek Moczerniuk

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: