NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Polonia wraz Children’s Smile Foundation po raz kolejny otwierają serca dla chorych maluchów

Polonia wraz Children’s Smile Foundation po raz kolejny otwierają serca dla chorych maluchów

23.01.2016, godz. 00:00
Matylda Jastrowicz, Children’s Smile Foundation
Matylda Jastrowicz, Children’s Smile Foundation foto:

Los bywa bardzo okrutny i w bolesny sposób potrafi dotknąć niewinne dzieci zsyłając na nie straszne choroby. Nierzadko ich zrozpaczeni rodzice nie są w stanie sami poradzić sobie z kosztami leczenia. Ale na szczęście Polonia oraz nowojorska Children’s Smile Foundation nie pozostają obojętne na takie nieszczęścia.

Jedną z wielu form oraz akcji pomocowych fundacji jest doroczny Bal Walentynkowy Children’s Smile Foundation. Dochód z tej szlachetnej imprezy zawsze trafia na rzecz potrzebujących chorych dzieci. W tym roku dochód z loterii przeprowadzonej podczas balu zostanie przekazany na leczenie rocznej Matyldy Jastrowicz z nowotworem oka, która przejdzie skomplikowany zabieg ratujący oczkow Memorial Sloan Kettering Cancer w Nowym Jorku u doktora Abramsona. Koszt kuracji wynosi ponad 200 tysięcy dolarów.
– Jak każdy rodzic pragniemy, aby nasze dziecko miało szczęśliwe i pogodne dzieciństwo bez bólu i cierpienia. W tej sytuacji czas gra wyjątkowo na naszą niekorzyść, a ogromna bariera finansowa uniemożliwia rozpoczęcie natychmiastowego leczenia w Stanach Zjednoczonych. Gdyby miłość całej naszej rodziny i przyjaciół mogła leczyć, Matylda byłaby z pewnością najzdrowszym dzieckiem na świecie. W momemntach zwątpienia, kiedy wydaje się, że brakuje nam już sił , wystarczy tylko jeden uśmiech Matyldy, aby działać dalej. Prosimy w imieniu Matyldy i własnym pomóżcie nam wygrać tę walkę i podarować najpiękniejszy prezent naszej Myszce jej niedawnych pierwsych urodzin, czyli możliwość leczenia u dr Abramsona – apelują do Polonii rodzice dziewczynki, o którą przez lata się bardzo starali, by przyszła na świat.
Gośćmi honorowymi balu będą Małgorzata i Andrzej Natkaniec - właściciele firmy AMN Corporation Heating & Plumbing Contractor z Maspeth. Państwo Natkaniec od wielu lat wspierają działalność charytatywną fundacji, a od kilku lat sprawują opiekę nad samotną matką z pięciorgiem dzieci z New Jersey, podopiecznymi Children's Smile Foundation, ktorym organizują wspaniałe wakacje.

Bal Walentynkowy Children’s Smile Foundation
Sobota 13 lutego
godz. 7 pm
Elite Palace
69-02 Garfield Ave. Woodside, NY 11377
Bilety w cenie $125 od osoby dostępne w biurze Fundacji Uśmiech Dziecka(60-43 Maspeth Ave, Maspeth, NY 11378. Tel.
718-894-6443).

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: