NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Polonia USA podbiła... Kielce

Polonia USA podbiła... Kielce

31.08.2013, godz. 02:00
Igrzyska polonijne
foto:

Kielce zyskały sympatię i uznanie uczestników XVI Letnich Igrzysk Polonijnych. W tegorocznej sportowej imprezie udział wzięło ponad 1500 zawodników z 31 krajów, w tym 60 ze Stanów Zjednoczonych -  głównie z metropolii nowojorskiej i Chicago. Wraz z nimi przyjechały również rodziny i znajomi.

Polish American Sports Association z New Jersey wraz z kolegami z Chicago zaprosili na kieleckie zawody wielu doskonałych sportowców, którzy wzięli udział w 18 dyscyplinach sportowych. Pomimo że ekipa ze Stanów Zjednoczonych należała do średnich pod względem liczebnym, należą się jej duże brawa. Polonia USA zajęła w Kielcach 6. miejsce w końcowej klasyfikacji medalowej, zdobywając 87 medali, w tym 26 złotych,

34 srebrne, i 27 brązowych. Gratulujemy! A sympatyków sportów zimowych już dzisiaj zapraszamy na wyjazd na Zimowe Igrzyska Polonijne, które w lutym przyszłego roku odbędą się w polskich Sudetach. Oficjalne informacje na ich temat, już niedługo pojawią się w Internecie na stronie PASA www.pasaus.org.

autor: Andrzej Krygowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: