NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Polacy odkrywali piękno Kanady

Polacy odkrywali piękno Kanady

03.08.2013, godz. 18:02
polonia
foto:

Zawsze chciały poznać urocze i piękne zakątki Kanady... Więc kiedy usłyszały, że greenpoinckie biuro podróży Polonez organizuje wycieczkę do tego kraju, trzy bliskie koleżanki: Teresa, Jasia i Halina nie zastanawiając się długo, postanowiły skorzystać z okazji.

– To była naprawdę wspaniała wycieczka. Przez pięć dni zwiedziliśmy Quebec, Toronto, Montreal, Ottawę. Zaglądaliśmy do starych uroczych kościółków, bazylik i katedr. W Ottawie zwiedziliśmy parlament, zobaczyliśmy zmianę warty. Podziwialiśmy piękne widoki z najwyższego budynku w Toronto, natomiast w Montrealu z najwyższego punktu spoglądaliśmy na panoramę miasta – opowiada pani Halina.

Jak mówi, wrażeń z tej wycieczki nie zapomni. – Jestem zauroczona Kanadą. Muszę też dodać, słowa wielkiego uznania należą się naszej przewodniczce, pani Małgosi, która wspaniale opowiadała o każdym miejscu, a poza tym podpowiadała co robić w czasie wolnym, gdzie zajrzeć, gdzie wstąpić na coś smacznego do jedzenia –dodaje pani Halina.

Grupa polskich turystów miała też okazję podziwiać Wodospad Niagara od strony kanadyjskiej, a już po stronie nowojorskiej zatrzymali się we wspaniałej winiarni, gdzie wszyscy zaopatrzyli się w wyśmienite wina.


Foto: archiwum

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: