NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Pierwszy dzwonek w polonijnych szkołach

Pierwszy dzwonek w polonijnych szkołach

01.09.2013, godz. 02:00
polska szkoła, poczatek roku
foto:

Wszystko co dobre, szybko się kończy... Polonijni uczniowie powoli wracają do szkolnych ławek Polskich Szkół Dokształcających.

W wielu szkołach pierwszy dzwonek już zabrzmiał, ale w niektórych dopiero to nastąpi. Jak na przykład w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki na Rockaway Beach, gdzie rozpoczęcie roku odbędzie się w sobotę 14  września. -  Po uroczystym spotkaniu tego samego dnia będą się odbywać również pierwsze zajęcia - mówi Agnieszka Misior, dyrektorka placówki.

Zajęcia Polskiej Szkoły Dokształcającej im. St. Moniuszki odbywają się  w pomieszczeniach katolickiej szkoły św. Róży z Limy, która mieści się przy

130 Beach 84 Str. na Rockaway Beach.

- Nasze klasy liczą od  5 do 10 uczniów.  Daje to możliwość szczegółowego i indywidulanego  toku  nauczania,  a rezultatem tego są wspaniałe osiągnięcia naszych uczniów  w konkursach szkolnych  w Europie  i  Stanach Zjednoczonych - dodaje Misior.

Dodatkowych informacji na temat zajęć Polskiej Szkoły Dokształcającej im. St. Moniuszki udzielają: dyrektor szkoły Agnieszka Misior (646-283-1746, a.misior@vp.pl) oraz zastępca dyrektora szkoły, Barbara Drozdów: 347-259-0079

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: