NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Odpust w Kalifornijskiej Częstochowie...

Odpust w Kalifornijskiej Częstochowie...

01.09.2013, godz. 02:00
CA,  Kościół
foto:

W ostatnią niedzielę sierpnia w Parafii Matki Bożej Jasnogórskiej w Los Angeles - zwanej Kalifornijską Częstochową - odbył się dzień odpustu, czyli dzień imienin Jasnogórskiej Matki, która w Stanach Zjednoczonych przypada na ostatnią niedzielę sierpnia.

Parafia Matki Bożej Jasnogórskiej w Los Angeles to polska placówka prowadzona przez księży Towarzystwa Chrystusowego, których charyzmatem jest posługa dla Polonii na emigracji. Proboszcz parafii ks. Rafał Dyguła od początku swojego posługiwania zaprasza na tę uroczystość Ojców Paulinów z Amerykańskiej Częstochowy.

To ważny dzień dla tutejszej Polonii, która zapatrzona w oczy Jasnogórskiej Matki może poczuć się jak na Jasnej Górze, czyli w miejscu, gdzie - jak często powtarzał Bł. Jan Pawł II - zawsze czuliśmy się wolni i bezpieczni. To szczególny dzień tutaj dla wiernych, którzy pamiętają, iż właśnie w dzień imienin Jasnogórskiej Matki, 37 lat temu

- 28 sierpnia 1976 roku - był pośród nich ks. kard. Karol Wojtyła, a dzisiaj Bł. Jan Paweł II.

To wielkie parafialne święto Polonii w Kalifornii to także czas odnowienia Jasnogórskich Ślubów Narodu i uczczenia Bł. Jana Pawła II w relikwiach, które znajdują się w tym polonijnym miejscu. Kalifornijska Częstochowa na ten jeden dzień w roku stała się mostem łączącym nas przez Amerykańską Częstochowę z Jasną Górą, niech ten dzień na zawsze zapadnie w nasze serca, abyśmy za przykładem i wstawiennictwem Bł. Jana Pawła II, Jej szczególnego Syna, pamiętali o tym wszystkim, co wypływa z naszych polskich, jasnogórskich korzeni i abyśmy jak On - zawierzali wszystko tylko Jej.

autor: o. Dominik Libiszewski OSPPE zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: