NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Koniec roku w Polskiej Szkole Sobotniej przy parafii świĘtych Cyryla i Metodego. Witajcie wakacje!

Koniec roku w Polskiej Szkole Sobotniej przy parafii świĘtych Cyryla i Metodego. Witajcie wakacje!

29.06.2013, godz. 20:26
Dorota Andraka
foto:

Uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii Świętych Cyryla i Metodego po raz ostatni zjawili się w progach szkoły. Tym razem jednak bez podręczników i zeszytów, za to z uśmiechniętymi, szczęśliwymi buziami, gotowi na rozpoczęcie wakacji. Uroczystość zakończenia roku szkolnego ze względu na liczbę uczniów w szkole – która przekroczyła 500 – została podzielona na trzy części.

Podczas uroczystości dyrektor szkoły Dorota Andraka podziękowała wszystkim uczniom, rodzicom, gronu pedagogicznemu za rok ciężkiej i wytężonej pracy. Podczas akademii wręczono wyróżnienia – Nagrodę Ambasadora, czyli list gratulacyjny wystawiony przez Ambasadę RP w Waszyngtonie. – To wyróżnienie w naszej szkole zdobyli trzej uczniowie: Aleksandra Łapińska, Anna Wielgat oraz Patryk Czerwony – powiedziała Andraka. Dodała, że to nie wszystko. – Dominika Zaguła, uczennica klasy VIII, otrzymała prestiżową nagrodę Prezesa Centrali Polskich Szkół Dokształcających i nagrodę pieniężną – mówiła Andraka.

Polska Szkoła Sobotnia przy parafii Świętych Cyryla i Metodego serdecznie zaprasza wszystkich nowych uczniów. Zapisy
do szkoły odbędą się 7 września w godzinach 9–12. Adres szkoły: 150 Dupont Street Brooklyn, NY 11222

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: