NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Jesień w polskiej szkole na Greenpoincie

Jesień w polskiej szkole na Greenpoincie

26.10.2013, godz. 02:00
polska szkoła,  Greenpoint, jesień,
foto:

Niestandardowe podejście do nauki języka polskiego oraz do dzieci można zaobserwować w każdą sobotę w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie. Tym razem uczniowie z klasy III mieli nie lada niespodziankę. Dyrektorka szkoły Danuta Bronchard przygotowała dla nich lekcję poglądową na temat pór roku.

Oczywiście, zważywszy na obecną za oknami aurę, mowa była o jesieni. - Jesienią liście drzew zmieniają kolor, by w końcu opaść przed zimą, a najgrubsze części zielone roślin ulegają zdrewnieniu. Rośliny wieloletnie gromadzą substancje zapasowe w korzeniach, a jednoroczne usychają, starając się przedtem różnymi metodami doprowadzić do rozproszenia nasion - wyjaśniała swoim uczniom Danuta Bronchard.

Dyrektorka na lekcję przyszła z koszem wypełnionym jesiennymi skarbami, które zachwyciły dzieci i pobudziły ich wyobraźnię. Uczniom najbardziej podobały się kolorowe liście i kasztany. - Na koniec zajęć każdy uczeń dowolną techniką malował w zeszycie ulubiony jesienny liść - kończy Bronchard.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: