NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Harcerze przywitali Nowy Rok na zimowisku pod hasłem "Piratowanie na wesoło"

Harcerze przywitali Nowy Rok na zimowisku pod hasłem "Piratowanie na wesoło"

04.01.2014, godz. 02:00
Harcerze przywitali Nowy Rok na zimowisku
foto:

Jak na harcerzy przystało, przywitali oni nowy rok bardzo aktywnie. Zimowisko jednostek Wędrowniczek i Wędrowników Hufców Harcerskich "Podhale" i "Warmia" odbyło się na terenie Alpine Scout Camp w Palisades, New Jersey.

- Tematem tegorocznego spotkania było "piratowanie na wesoło". Młodzież sama opracowała ciekawy program, w którym przewidziane były rozmaite zajęcia. Półdniowa wycieczka na narty do Camelback, PA, to tylko jedno z intensywnych ćwiczeń w terenie. Odbyły się też gra nocna, olimpiada piracka oraz poszukiwanie skarbów i wojna piratów. Wszystkie zajęcia nagradzane były "dukatami", za które można było na codziennych aukcjach wygrać np. romantyczny obiad przy świecach z koleżanką albo śniadanie podane do łóżka, czyli pryczy w schronisku. Nie zabrakło też gier salonowych, np. pirackiego bingo, najsłabszego ogniwa, oraz zabaw, takich jak kawiarenka, pirackie wesele i na zakończenie bal piracki we własnoręcznie wykonanych strojach - opowiada Maria Bielska.

- W codziennie wydawanej gazetce pirackiej znaleźć można było opisy komicznych przygód pirackich, wiersze, żarty pirackie, ogłoszenia, np. "Kup sobie papugę" z załączonym spisem przeróżnych zalet tego stworzenia, karykatury, a nawet krzyżówkę i pomysłowe rady na pirackie wojaże.

Uczestników zimowiska odwiedził kapelan Hufca Harcerzy ksiądz Wacław Świerzbiołek. - Chociaż jest po ciężkiej chorobie i na emeryturze, nigdy nie odmówi przyjazdu z Eucharystią do młodzieży. Grono opiekuńcze instruktorów zbudowane było dyscypliną uczestników, pięknym śpiewem i ogólnie radosną i przyjazną atmosferą. Oba hufce już przygotowują się do największego święta harcerskiego, Dnia Myśli Braterskiej 23 lutego. W tym roku wszystkie jednostki harcerskie z 6 stanów gościć będą w ośrodku harcerskim w Clark, NJ, przy Fundacji Kulturalnej - kończy Maria Bielska.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: