NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Greenpoint. Seniorzy podzielili się opłatkiem

Greenpoint. Seniorzy podzielili się opłatkiem

29.12.2013, godz. 14:00
Seniorzy podzielili się opłatkiem
Klub Seniora Krakus, Greenpoint, Polonia foto:

Tradycji stało się zadość...  Członkowie Klubu Seniora Krakus spotkali się na dorocznej Wigilii. Uroczystość odbyła się w miniony poniedziałek w audytorium Centrum Polsko-Słowiańskiego na Greenpoincie odbyła.Uczestniczyło w niej blisko 150 starszych wiekiem Polaków.

Zebranych powitał dyrektor klubu Artur Pustuła. Świąteczne życzenia złożyły seniorom władze Centrum, na czele z Bożeną Kamińską – prezes CP-S i Danutą Bronchard – wiceprezes tej organizacji. Opłatki pobłogosławił ksiądz Józef Szpilski. W trakcie wigilijnej kolacji serwowano tradycyjne potrawy kuchni polskiej, w tym między innymi wyborny czerwony barszcz. W części artystycznej z koncertem kolęd wystąpili najbardziej muzykalni seniorzy. Niespodzianką było również kolędowe karaoke, dzięki czemu wszyscy obecni mogli wspólnie zaśpiewać znane świąteczne utwory.
Z działającego przy Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie klubu seniora Krakus codziennie korzysta około 130 osób. Seniorzy powyżej 60. roku życia przychodzą tutaj, aby zjeść pełnokaloryczny posiłek składający się z zupy, drugiego dania i deseru. Działalność "Krakusa" nie ogranicza się jednak tylko do serwowania posiłków. Klub prowadzi zajęcia kulturalne, rekreacyjne i oświatowe. Seniorzy mają możliwość gry w bingo, bilarda, szachy, mogą uczyć się języka angielskiego, a także czytają polskojęzyczne książki, prasę i oglądają polską telewizję. Do klubu można zapisać się osobiście od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9 rano do 5 po południu. Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu: 718-383-3434.

TEKST: Marcin Żurawicz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: