NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Fundacja po mikołajkach

Fundacja po mikołajkach

14.12.2013, godz. 02:00
Fundacja po mikołajkach
foto:

Polonia z Nowego Jorku tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia otwiera swoje serca na potrzeby dzieci. Dzięki zaangażowaniu Children's Smile Foundation (Fundacja Uśmiech Dziecka) na twarzach potrzebujących dzieci przed świętami rzeczywiście pojawi się uśmiech! Zorganizowana w tym celu zabawa mikołajkowa odbyła się przy kościele Świętego Krzyża na Maspeth.

- Jak co roku dzięki imprezie mają otrzymać wsparcie dzieci potrzebujące naszej pomocy, które przebywają w domach dziecka w Polsce, a także inni najmłodsi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji losowej - powiedziała Joanna Mrzyk z Children's Smile Foundation. Gościem honorowym zabawy mikołajkowej była konsul Agnieszka Torres de Oliveira.

Podczas zabawy nie zabrakło atrakcji dla dzieci, takich jak: Magic Show, art & craft, malowanie twarzy oraz spotkanie ze specjalnym gościem: Świętym Mikołajem, który wręczył upominki ufundowane przez fundację oraz sponsorów. - Goście mogli podziwiać występy dzieci, które przygotowały koncert kolęd pod kierunkiem Ewy Gindorowicz z zespołu The Masters. Dzięki uprzejmości wolontariusza Anny Kapuśniak można było też zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem - opowiada Joanna Mrzyk.

Zebrani goście oraz sponsorzy okazali wielkie serca i hojność. Pod sceną było ustawione drzewko, z którego można było zdjąć bombkę i złożyć donację na domy dziecka w Polsce. - Choinka obecnie ustawiona jest przy ołtarzu w kościele Świętego Krzyża i chętni nadal mogą wspomóc charytatywną działalność fundacji, składając donacje - mówi Mrzyk. - Dzięki ofiarności naszych sponsorów oraz przybyłych gości możemy sprawić, aby dzieci wierzyły, że jest ktoś, kto o nich pamięta i komu zależy, aby sprawić im przyjemność. Dochód z zabawy zostanie przekazany do domów dziecka w Stalowej Woli, w Białymstoku, w Jeleniej Górze oraz w Głowience.

Pracownicy fundacji gorąco dziękują wszystkim przybyłym na imprezę oraz sponsorom, a w szczególności: PSFCU, W-Nassau Meat Market, Steve's Meat Market, Polsat Inc., Pieklo Bakery, San Cafe, zespołowi The Masters. - Szczególne podziękowania kierujemy do proboszcza parafii św. Krzyża Witolda Mroziewskiego za udostępnienie audytorium szkolnego oraz dyrektora Szkoły Języka i Kultury Polskiej w Maspeth Waldemara Rakowicza. Już dzisiaj zapraszamy na następne imprezy charytatywne organizowane przez fundację Uśmiech Dziecka: Bal Sylwestrowy w restauracji Leonard's w Great Neck i (8 lutego) Galę Walentynkową, na której gośćmi honorowymi będą Elżbieta i Dariusz Knapik - kończy Mrzyk.

Więcej informacji można uzyskać w biurze fundacji: Children's Smile Foundation, 60-43 Maspeth Ave, tel. 718-894-6443

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: