NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Dziecięcy koncert życzeń dla dziadków

Dziecięcy koncert życzeń dla dziadków

01.02.2014, godz. 02:00
polonia, dzień babci,
foto:

W miniony weekend w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Kazimierza Pułaskiego przy parafii św. Franciszki de Chantal na Borough Parku odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Jednym z głównych punktów tej wspaniałej uroczystości był koncert życzeń, który składał się z ulubionych piosenek zaproponowanych wcześniej przez babcie i dziadków. Piosenki wykonywali dla swoich najbliższych uczniowie. - Wśród zamówionych utworów znalazły sie takie piosenki, jak: "Hej sokoły", "Szła dzieweczka do laseczka" czy ponadczasowe przeboje, jak "Serce" albo "Dzień, wspomnienie lata". Miłe było to, że do dzieci dołączyła publiczność, śpiewając i klaszcząc. Pod wpływem wzruszających wspomnień babcie nie mogły opanować łez wzruszenia - opowiada Ewa Wiater, nauczycielka i jedna z organizatorek uroczystości.

Zaproszeni goście na koniec otrzymali laurki zrobione przez dzieci. Wszyscy zostali poczęstowani kawą, herbatą i własnoręcznie wykonanymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców uczniów występujących w przedstawieniu. Spotkanie zorganizowały nauczycielki klas III i IV: Elżbieta Kralik i Ewa Wiater, zaś w roli artystów wystąpiły dzieci oraz szkolny zespól muzyczny Chantalki i uczennica liceum Sandra Kralik.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: