USA nowy jork kronika polonijna Dzieci z Bridgeport otworzyły serca

Dzieci z Bridgeport otworzyły serca

03.05.2013, godz. 18:41
Adaś Aftyka
foto:

W akcję pomocy choremu na nowotwór oka Adasiowi zaangażowało się dotychczas wielu Polaków w USA. W sobotę 27 kwietnia do grupy darczyńców dołączyła społeczność Szkoły Kultury i Języka Polskiego im. bł. Jana Pawła II w Bridgeport. Zarząd placówki przeprowadził zbiórkę, w wyniku której uzbierano 432 dol., a dzieci z klasy II wykonały dla 7-latka piękne, serduszkowe laurki.

Polska Szkoła w Bridgeport, która istnieje od 1987 po raz kolejny udowodniła, że nie jest obojętna na potrzeby innych ludzi. Tym razem postanowiono wspomóc 7-letniego Adasia Aftykę, cierpiącego na retinoblastomę. – Rodzice naszych uczniów i grono pedagogiczne chętnie wrzucali datki do puszki, dzięki czemu jeszcze przed południem była ona w połowie wypełniona banknotami – powiedziała Edyta Kułak, prezes szkoły.
Cena uratowania Adasia to $120,000. Według strony www.adamaftyka.com, heroiczna babcia i przesympatyczny, rezolutny chłopiec, który ma niesamowity krasomówczy talent, uzbierali już ponad $90,000. Dzięki akcjom takim jak ta w polskiej szkole w Bridgeport oboje są bliżej celu, który - dosłownie i w przenośni - jest w zasięgu wzroku.

Tekst: Tomek Moczerniuk
Zdjęcia: Tomek Moczerniuk, Alicja Dewera-Moczerniuk

Aby pomóc Adasiowi w walce z retinoblastomą Polonia for Kids udostępniła także swoje konto w Polish Slavic Federal Credit Union, na które można wpłacać środki (numer konta: 1185915 z dopiskiem dla Adasia Aftyki). Więcej szczegółów pod telefonem: 267-312-3180 oraz na stronie www.poloniaforkids.org.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: