NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Doroczny Bal Children’s Smile Foundation. Polonusi dzieciom

Doroczny Bal Children’s Smile Foundation. Polonusi dzieciom

05.03.2016, godz. 00:00
Children’s  Smile Foundation, pomoc dzieciom, Polonia
Children’s  Smile Foundation, pomoc dzieciom, Polonia foto:

Jak co roku, podczas balu honorowane są osoby, którym nie jest obojętny los chorych dzieci. Za długoletnie wspieranie fundacji oraz działalność charytatywną na rzecz najmłodszych, Fundacja Uśmiech Dziecka wyróżniła w tym roku państwa Małgorzatę i Andrzeja Natkańców, właścicieli firmy AMN Corporation Heating & Plumbing Contractor.

Podopieczni  pani Bożeny Konkiel z Kobo Music Studio – Claudia Nytko, Nicholas Kapones i Robert Bronchard, zaprezentowali się przed licznie zgromadzonymi tego wieczoru gośćmi w klasycznym repertuarze, szczególnie dedykując swój występ  uhonorowanej parze.
Tradycją bali Children’s Smile Foundation stały się aukcje, z których dochód przeznaczany jest na pomoc potrzebującym dzieciom. Tegorocznej aukcji,  prowadzonej przez Prezesa fundacji  Marka Skulimowskiego, towarzyszyły gorące, wręcz sportowe emocje, na  licytację trafiły bowiem m.in. koszulka reprezentacji Polski z autografem Roberta Lewandowskiego, koszulka oraz zdjęcie z autografem Justyny Kowalczyk, a także piłka z podpisami polskich tenisistów. Niemniejszym zainteresowaniem cieszyły się wystawione na aukcję litografie oraz najnowsza książka  Rafała Olbińskiego, obrazy Bogdana Kujawskiego, Zbigniewa Sokołowskiego i Haliny Wiel. Dzięki darczyńcom oraz ludziom dobrego serca, dochód z tegorocznej aukcji wyniósł $ 6,200.                                                                                                                                          
Loteria fantowa była okazją, aby zgromadzeni goście mogli wesprzeć starania Children’s Smile Foundation w walce o zdrowie cierpiącej na nowotwór oka Matyldy Jastrowicz. Każdy wykupiony los był jednocześnie cegiełką na leczenie kilkunastomiesięcznej dziewczynki, a także szansą na zdobycie atrakcyjnych nagród. Goście honorowi balu, państwo Natkaniec, ufundowali główną nagrodę: 55-cio calowy telewizor Samsung,  American Travel Abroad ufundował bilet lotniczy z Nowego Jorku do Warszawy, Fundacja Uśmiech Dziecka podarowała kamerę GoPro, firma INGLOT atrakcyjny zestaw kosmetyków i bilety na Broadway, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa ofiarowała na loterię kosze podarunkowe i bony. Szczęśliwcy mogli też wylosować biżuterię Tiffany & Co. oraz jedną z wielu nagród pocieszenia. Pragniemy bardzo gorąco podziękować naszym sponsorom nagród, dzięki którym udało się uzbierać z loterii kwotę ponad $ 3260 tys., która pomoże opłacić koszt pobytu Matyldy w Roland Mc Donald House w Nowym Jorku oraz leczenie u Doktora Abramsona. Wspaniałą oprawę muzyczną balu zapewnił zespół The Masters, który od lat angażuje się w działania Children’s Smile Foundation. Brawurowe wykonania znanych przebojów porwały do tańca wszystkich gości, którzy bawili się wyśmienicie do późnych godzin.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: