NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Buziak od Guziak

Buziak od Guziak

19.05.2013, godz. 17:43
Józef Pałka,
foto:

Kolejny raz tancerze Joseph’s Dance Studio Józefa Pałki wsparli potrzebujące dzieci w Polsce. Znani z dobrego serca rodzice młodziutkich tancerek Baletu i Rytmiki „Dancing Princesses”, jak również dziecięcej i młodzieżowej grupy tańca towarzyskiego z sekcji Wallington, NJ oraz dzieci z  Maspeth i Harrison włączyli się w akcję zbierania pieniędzy na szlachetny cel.

– To była bardzo spontaniczna akcja, składali się wszyscy, nikt nie odmówił. Zebrano $350, które przekazane zostały na ręce Ewy Guziak, opiekunki Domu Pomocy Rodzinnej w Lublinie – mówi nam szef studia Józef Pałka.

– To naprawdę wielka radość dla dzieci, którymi się opiekuje – mówi dyrektorka domu dziecka. Do Domu Pomocy Rodzinnej, który prowadzą Państwo Guziakowie kierowane są nowo narodzone i porzucone dzieci, których matkami są nastolatki lub noworodki odnalezione przez policję. Dzieci pozostają w domu opieki aż do momentu adopcji. Proces ten trwa niejednokrotnie wiele lat.

Obecnie w rodzinnym domu dziecka znajduje się pięcioro dzieci. Finansowe wsparcie państwa jest bardzo minimalne, dlatego każdy gest jest bardzo mile widziany. Rodzice tancerzy Joseph’s Dance Studio wysłali 11 paczek z odzieżą i zabawkami. Paczki te zostały bezpłatnie wysłane do Polski dzięki uprzejmości Doma Export – firmy prowadzonej przez Ludwika Wnękowicza. Podczas ubiegłorocznego balu marszałkowskiego Adama Szali w Cracovia Manor, Wallington, NJ zebrano $555. Natomiast 20 kwietnia 2013 na balu marszałkowskim doktora Tadeusza Pyza $700. Pieniądze te zostały przekazane do Lublina przez Polskie Biuro Iwony Podolak w Passaic, NJ. Za wszystkie te gesty Ewa Guziak wraz z mężem raz jeszcze przysyła serdeczne podziękowania dla wszystkich ofiarodawców.

JP

Podziękowanie od Państwa Guziak przesłane e-mailem
Drogi Panie Józefie! Chcieliśmy najmocniej i z całego serca podziękować za ogromne wsparcie od Pana oraz wszystkich wspaniałych ludzi. Dla nas to jest pomoc jak od Aniołów Stróżów. Dziękujemy za wszystko! Ewa, Krzysztof, Oliwcia, Borysek, Oliwier, Gabryś i Marcelek.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: