NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork kronika polonijna Aukcja obrazów Fundacji Uśmiech Dziecka

Aukcja obrazów Fundacji Uśmiech Dziecka

08.06.2013, godz. 02:00
Aukcja obrazów Fundacji  Uśmiech Dziecka
Aukcja obrazów Fundacji  Uśmiech Dziecka foto:

W minioną sobotę w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbył się „Wieczór z artystą” zorganizowany przez Children’s Smile Foundation. W programie wystąpili m.in. uczniowie z Kobo Music Studio pod kierownictwem Bożeny Konkiel, Kwartet Paderewskiego ze Szkoły im. Jana Paderewskiego z Glen Head oraz Tom Kozakiewicz z Long Island.


– Przed publicznością zaprezentowała się również Mar
tha Wachulec, która zagrała na fortepianie. Martha brała udział w eliminacjach do talent show organizowanego przez fundację, którego finał odbędzie się 15 czerwca podczas festynu Uśmiech Dziecka – mówi Joanna Mrzyk z Fundacji Uśmiech Dziecka.
Oprócz występów utalentowanych Polaków, podczas wieczoru odbyła się licytacja obrazów, z której uzyskano 6500 dolarów. Zostaną one przeznaczone na pomoc dzieciom, które nadesłały prace. Pieniądze trafią zatem do Towarzystwa im. św. Brata Alberta ze Stalowej Woli, ośrodka w Ełku i Nike z Białegostoku.
Wśród gości wieczoru byli artyści: Janusz Skowron, Zbigniew Sokołowski, Bogdan Kujawski z żoną oraz Magdalena Zawadzka. Wszystkich bardzo serdecznie przywitała i spędziła czas Konsul Generalna RP Ewa Junczyk-Ziomecka.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: