NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork dobre bo polskie Wczasy pełne uśmiechu

Wczasy pełne uśmiechu

05.04.2014, godz. 00:00
dobre, bo polskie, polonia
foto: SE.pl

Jedno z najbardziej znanych biur podróży na Greenpoincie, Anna-Pol Travel – obchodziło niedawno 10-lecie istnienia. Klienci odwiedzający siedzibę firmy przy 821 Manhattan Ave mogą być pewni, że na miejscu zostaną profesjonalnie obsłużeni, a co najważniejsze ich wakacje będą w pełni udane...

– Trochę nie chce się wierzyć, że naszą działalność prowadzimy już ponad dekadę, ale takie są fakty – uśmiecha się pani Anna LaRocca, właścicielka agencji, która w turystyce pracuje już ponad 20 lat. – Zanim zdecydowałam się na swój biznes, przez dłuższy czas zdobywałam niezbędne doświadczenie w innej agencji. Z perspektywy czasu cieszę się, że w końcu otworzyłam własne miejsce.
Biuro Anna-Pol Travel przez pierwsze lata działalności mieściło się przy Meserole Ave. W 2010 roku firma przeniosła się do znacznie lepiej usytuowanego lokalu przy Manhattan Ave, gdzie pozostaje do dnia dzisiejszego. Jak zauważyła pani Ania, przez ostatnie dwie dekady w biznesie turystycznym zmieniło się bardzo wiele.


– Kiedyś wszystko załatwiało się telefonicznie, a klient praktycznie skazany był na korzystanie z usług agencji – wyjaśnia pani Ania. – Pojawienie się internetu zrewolucjonizowało całą branżę i rynek usług turystycznych stał się bardzo trudny. Turyści zaczęli kupować bilety i wczasy przez internet, zmniejszyły się prowizje linii lotniczych i agencje musiały zacząć funkcjonować zupełnie inaczej. Wiele z nich przestało istnieć, co nie ominęło również polonijnego rynku...


Jak podkreśla właścicielka, Anna-Pol Travel stawia przede wszystkim na jakość obsługi i bogatą ofertę turystyczną dopasowaną do indywidualnych potrzeb każdego klienta.


– Żywy agent potrafi doradzić klientowi przy wyborze najlepszego dla niego pakietu, a nawet pomóc jeśli już na miejscu spotkają go jakieś nieprzyjemności czy problemy – twierdzi właścicielka. – Komputer tego nie uczyni. Przy czym muszę podkreślić, że obecnie ceny w internecie nie zawsze są najtańsze. To tak naprawdę mit, gdyż wielokrotnie byliśmy  w stanie zaoferować klientom cenny niższe od tych, które sami wcześniej wyszukali w sieci.


Pani Ania zdradza również, gdzie Polacy najchętniej podróżują i jakie miejsca wybierają na wczasy pobytowe.
– Z uwagi na ceny i atrakcyjne pakiety typu all inclusive, już od wielu lat Polacy na urlop najczęściej wybierają m.in. Karaiby – mówi właścicielka. – Dwa najpopularniejsze kierunki to niezmiennie Meksyk i Dominikana. W sezonie tradycyjnie dużo osób kupuje lokalne wycieczki po Stanach, czyli wyjazdy do Bostonu, Waszyngtonu, Las Vegas, czy też nad Niagarę.


Nowością jest za to powiększająca się z roku na rok liczba klientów z Polski, którzy wykupują u nas swoje wczasy, właśnie na Karaibach, czy też Hawajach. Wiele osób szuka konkretnej oferty, na przykład z licznymi atrakcjami dla dzieci. Staramy się nie zawieść nikogo – dodaje pani Ania.
W Anna-Pol Travel oprócz samej właścicielki pracuje kilku doświadczonych agentów. Na miejscu wykupimy nie tylko atrakcyjne wczasy, ale możemy również wysłać paczkę i pieniądze do Polski, czy też jak w wielu innych, polonijnych agencjach, uzyskać pomoc w przygotowaniu różnych dokumentów, a także skorzystać z usług notariusza. Jednak 80 procent działalności firmy to turystyka, a sama właścicielka nie ma wątpliwości, co w tej pracy dostarcza jej największej satysfakcji i co sprawia, że codziennie z radością pojawia się w biurze.


– Najważniejsze, aby klienci byli zadowoleni! – podkreśla pani Ania. – Nic nie daje mi większej satysfakcji, jak wracający po urlopie uśmiechnięty klient, który dzwoni i dziękuję mi za wspaniałe wczasy. A także gotowy jest z naszych usług skorzystać ponownie – dodaje.
tekst i zdjęcia: Marcin Żurawicz

Adres:

Anna-Pol Travel
821 Manhattan Ave
Brooklyn NY 11222
Tel. 718 – 349 - 2423
www.annapoltravel.com

Na zdjęciu:
1. Właścicielka agencji Anna LaRocca ( z lewej) i agentka Marzena Górecka.

2. Anna-Pol Travel mieści się w dogodnej lokalizacji przy 821 Manhattan Ave

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: