NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork dobre bo polskie Rzetelność i fachowość przede wszystkim

Rzetelność i fachowość przede wszystkim

25.05.2014, godz. 17:51
Microvision Realty LLC i Microvision Financial Group
foto:

W ciągu minionej dekady, wraz ze wzrostem liczby Polaków osiedlających się na Ridgewood, w dzielnicy tej powstało również wiele polonijnych biznesów. Jednym z nich jest ciesząca się już uznaną renomą polska agencja Microvision, prowadzona przez Mike’a i Beatę Oniszczuk.

Chociaż firma z siedzibą przy 66-83 Forest Ave istnieje od 2006 roku, to jej właściciel w biznesie funkcjonuje znacznie dłużej...
– Wcześniej pracowałem zarówno dla agencji rządowej, jak i kilkanaście lat dla dużej firmy ubezpieczeniowej – zdradza Mike. – Przez lata zawsze miałem do czynienia z ludźmi. Kiedy zacząłem myśleć o własnej firmie, właśnie tym się kierowałem. Chciałem pracować dla ludzi i z ludźmi. W tym czasie zrobiłem licencję brokera pośrednictwa nieruchomości i otwierając Microvision Realty LLC zdecydowałem się przede wszystkim pomagać Polakom w zakupie domów.


Mike Oniszczuk nie poprzestał jednak na agencji nieruchomości i wkrótce otworzył siostrzaną firmę Microvision Financial Group.
– Chociaż ciągle większość czasu zajmuje mi sprzedaż domów, to Polacy mieszkający w okolicy potrzebują różnorodnych serwisów na dobrym poziomie – twierdzi właściciel. – I my staramy się im takie zapewnić. Świadczymy usługi typowe dla polskiej agencji, takie jak wysyłka pieniędzy i paczek do Polski, notariusz, zakładanie korporacji, wystawianie pełnomocnictw, tłumaczenia dokumentów czy też pomoc w składaniu aplikacji imigracyjnych. Firma zajmuje się także kupnem biletów lotniczych, a w sezonie rozliczeniami podatkowymi.
Jak zauważył właściciel, liczba klientów agencji cały czas się powiększa, co wiąże się między innymi z tym, że wielu Polaków przeprowadza się na Ridgewood.


– Po Greenpoincie to w tej chwili druga polska dzielnica w Nowym Jorku – mówi Mike. – Co ciekawe, jeśli chodzi o usługi typowo agencyjne, jak na przykład rozliczenia podatkowe, to mamy klientów, którzy specjalnie przyjeżdżają do nas z właśnie z Greenpointu. Kilka lat temu coś takiego byłoby niemożliwe, gdyż wszyscy, aby załatwić jakieś formalności jeździli raczej w drugą stronę. Z pewnością pomaga nam również usytuowanie siedziby firmy, tuż w pobliżu stacji metra Forest Ave. Kiedy otwierałem swój biznes, to w budynku byłem jedynym Polakiem, a teraz jest tu zarówno polski sklep, jak i polska piekarnia.


Jeśli chodzi o kupno domów, to osób szukających atrakcyjnych nieruchomości w okolicy także ciągle przybywa...
– Specjalizuję się w dzielnicach, które dobrze znam, czyli Ridgewood, Maspeth, Middle Village oraz Glendale – mówi właściciel. – 90 procent moich klientów stanowią Polacy, którzy zazwyczaj szukają domów 2-, 4- i 6-rodzinnych oraz własnościowych mieszkań typu co-op. Polacy lubią mieć coś własnego. Jak już ich stać, to zazwyczaj nie zwlekają z zakupem i działają dość zdecydowanie. I chociaż obecnie, ze względu rosnące ceny nieruchomości oraz popyt na ich zakup, pora na kupowanie domów nie jest najłatwiejsza, to każdy zjawiający się u nas potencjalny kupiec może liczyć na poradę i fachowe wsparcie, zarówno moje jak i pracujących w firmie doświadczonych agentów – zapewnia Mike.
Jaka jest recepta właściciela na wieloletnie prowadzenie własnej firmy i sukces na rynku? Konkurencja przecież również nie zasypia gruszek w popiele. – Liczy się marka firmy – twierdzi Mike. – Jak coś się robi dobrze, to klienci prędzej czy później to docenią. A ja prowadząc firmę wyznaję zasadę „rzetelność i fachowość”. Te cechy pozwalają najpierw zdobyć, a potem utrzymać klienta. I sprawić, że będzie do nas wracał – dodaje właściciel.


Marcin Żurawicz

foto Marcin Żurawicz

* Microvision Realty LLC i Microvision Financial Group
66-83 Forest Ave
Ridgewood, NY 11385
Tel. 718 – 326 – 5000
Biuro otwarte 6 dni, poniedziałek – piątek: od 11 am do 7 pm, sobota: do godziny 5 pm.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: