NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork dobre bo polskie Pewex ma się dobrze

Pewex ma się dobrze

21.09.2014, godz. 19:18
Pewex ma się dobrze
foto:

Sklepy sieci firmy Pewex ( kiedyś Przedsiębiorstwo Eksportu Wewnętrznego) kojarzą się dobrze chyba każdemu Polakowi, który żył w Polsce w latach 70. i 80. Nie wszyscy rodacy mieszkający w Nowym Jorku wiedzą jednak, że od pół roku istnieje również Pewex przy 60-49 Fresh Pond Road na Maspeth (tuż przy granicy z Ridgewood).

- Nie ukrywam, że nazwę tą wybraliśmy celowo, gdyż zwraca uwagę – uśmiecha się współwłaściciel sklepu Rafał, który prowadzi biznes wspólnie z kuzynem Jarkiem. - Mój ojciec przed laty miał w Polsce Baltone (drugie oprócz Pewex-u najbardziej znane przedsiębiorstwo handlu zagranicznego), tak więc nad nazwą długo nie myśleliśmy. Sprawdziliśmy oczywiście czy nazwa i logo nie są zastrzeżone w Stanach i okazało się, że nie. Nie ukrywam, że chcieliśmy mieć nazwę uniwersalną, dobrze kojarzącą się Polakom i łatwą do wymówienia dla Amerykanów. Poza tym wiadomo, że niegdyś w Pewexie można było dostać wszystko, a zaopatrzenie było bardzo dobre. Podobnie jest u nas – dodaje właściciel.

Pewex na Maspeth oferuje swoim klientom szeroki wybór kosmetyków z Polski i z Europy, które stanowią zdecydowaną większość asortymentu. W Pewexie dostaniemy więc rozmaite kremy, mleczka, maseczki, toniki do oczyszczania twarzy, mydła, preparaty do higieny intymnej, suplementy diety, a nawet odżywki dla kulturystów i osób chodzących na siłownię. Jest także szeroki wybór ziół, które cieszą się wśród Polonii coraz większym wzięciem. Warto również wspomnieć, że sklep jest wyłącznym dystrybutorem polskiej firmy Salcoll z Chicago, oferującej produkty zawierające kolagen. Oprócz tego w sklepie kupimy produkty firm takich jak Vichy, Premier (kosmetyki na bazie minerałów z Morza Martwego), czy też Verde (błonnik witalny).

Jednak to nie wszystko. W Pewexie zaopatrzymy się także w czapeczki i ubranka dla najmłodszych dzieci, w rajstopy i pończochy, a także w wyroby z bursztynów, czy też szyte na zamówienie damskie torebki. Niewątpliwie jest więc w czym wybierać, podobnie jak i przed laty w „oryginalnym” Pewexie.

Mamy wszystkie nowości jakie pojawiają się na kosmetycznym rynku – zapewnia Rafał. Poza tym wszystkim słuchamy naszych klientów, którzy cały czas podrzucają nam nowe pomysły. Osobna sprawa to obsługa. W dzisiejszych czasach ludzie szukają organicznych i zdrowych produktów i Polacy nie są tutaj żadnym wyjątkiem. Zatrudniamy więc kompetentne osoby, które znają się na wszystkich dostępnych w sklepie produktach i są stanie doradzić każdemu klientowi.

W sklepie oprócz nazwy zwraca także uwagę staranny podział towarów na kategorie, a także na działy: damski, męski i dziecięcy.

- To ułatwia szybkie odnalezienie poszczególnych produktów, których ofertę cały czas zresztą poszerzamy – wyjaśnia Rafał. - W najbliższym czasie zamierzamy także zwiększyć powierzchnię sklepu. Chcemy sprzedawać więcej galanterii i ubranek dla dzieci – dodaje.   

Rafał nie ukrywa, że nastawia się raczej na polskich klientów ze szczególnym uwzględnieniem kobiet, gdyż to one przeważają wśród sklepowej klienteli.

- W tej chwili Polacy stanowią 80 proc. odwiedzających nas osób, ale i Amerykanie często do nas zaglądają – wyjaśnia. Wielu z nich początkowo obawia się, że produkty z Europy będą dla nich zbyt drogie. Jednak po odwiedzeniu naszego sklepu pozytywnie się rozczarowują, gdyż nasze towary nie dość, że są w przystępnych cenach to i jakościowo na pewno nie ustępują żadnym amerykańskim, a nawet je przewyższają – dodaje właściciel informując, iż od 1-go października w Pewexie będzie można dokonywać zakupów również przez Internet na stronie www.natura-sklep.com.tekst i zdjęcia Marcin ŻurawiczSklep Pewex

60 – 49 Fresh Pond Road

Maspeth, NY 11378

Tel. 347 – 448 – 5445

Godz. otwarcia: pon - pt 10 – 8pm, sobota 9 – 8pm, Niedziela 10 - 4pm

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: