NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork dobre bo polskie Perfumeria ostatniej szansy...

Perfumeria ostatniej szansy...

22.02.2014, godz. 02:00
Perfumeria ostatniej szansy...
foto:

Perfumy to sprawdzony prezent praktycznie na każdą okazję. Wiedzą o tym doskonale Dorota i Stanisław Boguscy, właściciele jednego z nielicznych prawdziwych sklepów z perfumami na Greenpoincie - Perfumerii S&D przy 680 Manhattan Ave.

- Ponad 10 lat temu kolega wyjeżdżał do Kanady, a my zdecydowaliśmy się przejąć jego biznes - opowiada pan Stanisław o początkach prowadzenia sklepu. To był przypadek, gdyż wcześniej w Polsce zajmowaliśmy się zupełnie czymś innym.

W sklepie dostaniemy perfumy większości znanych producentów. W ofercie jest kilkaset różnych zapachów, w cenie od kilkunastu do nawet kilkuset dolarów. Te najdroższe, na przykład perfumy marki Creed, mogą kosztować nawet i 400 dol.

W odróżnieniu od wielu miejsc sprzedajemy produkty wyłącznie markowe - podkreśla pan Stanisław. U nas nie trafi się żadna podróba. Jeśli czegoś nie ma na miejscu, to możemy sprowadzić na specjalne zamówienie - dodaje.

Jak podkreśla pan Stanisław, do perfum trzeba mieć przysłowiowego nosa - tzn. każdemu trzeba umieć doradzić w wyborze odpowiedniego zapachu. Zdaniem właściciela właśnie umiejętność właściwego doradzenia klientowi jest w tej branży bezcenna.

W zawodzie sprzedawcy perfum trzeba być uważnym obserwatorem i umieć słuchać ludzi - nie ma wątpliwości pan Stanisław. Liczy się doświadczenie, które zdobywa się latami. Jeśli klient kupuje dla siebie lub też dostanę dokładny opis danej osoby, to właściwie się nie mylę. To jest również ogromna przewaga nad sklepem internetowym, gdzie nie ma żywego sprzedawcy, a perfum nie można przetestować przed zakupem. Nie ukrywam, że mamy bardzo dużą satysfakcję, jak zadowolony klient do nas wraca.

Jak zauważa właściciel, w dzisiejszych czasach tradycyjnym sklepom bardzo trudno jest konkurować cenowo ze sklepami, które jak grzyby po deszczu powstają w internecie.

- Oczywiście to nie są już takie dobre czasy jak jeszcze kilka lat temu, kiedy zakupy w sieci nie były tak popularne, ale nasz sklep od początku spełnia trochę inną rolę - wyjaśnia pan Stanisław. U nas wiele osób zjawia się dosłownie w ostatniej chwili przed urodzinami czy też Walentynkami. Można więc powiedzieć, że to jest takie miejsce ostatniej szansy, aby kupić coś wyjątkowego na prezent. Dodam też, że wiele produktów oferujemy po cenach niższych, niż można kupić je na przykład w popularnym Macy's.

Blisko 90 procent zaglądających do sklepu klientów stanowią Polacy. Są to osoby w każdym wieku, zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

- Przeważają osoby w wieku 35-45 lat - zdradza pan Stanisław. - To klienci, którzy przyzwyczajeni są do tradycyjnych zakupów. Muszę powiedzieć, że Polacy są dobrymi klientami, gdyż sporo wydają na perfumy - dodaje właściciel.

Co do preferencji zapachowych - klienci Perfumerii S&D poszukują najróżniejszych woni...

- Gusta są różne, ale perfumy muszą dobrze komponować się z zapachem ciała, co jest bardzo indywidualną kwestią - zauważa pan Stanisław. Wiadomo również, że do młodych osób nie będą pasowały na przykład wprowadzone na rynek kilkadziesiąt lat temu perfumy White Diamonds Elizabeth Taylor, podobnie jak dojrzalsi klienci nie kupią raczej perfum Versace Bright Crystal, które to cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży. Na rynku sporo jest nowości, ale są zapachy nieśmiertelne, które mimo że wymyślone wiele lat temu, ciągle cieszą się dużym powodzeniem. Takie jak na przykład linie zapachowe Jean Paula Gaultiera, Fahrenheit Diora czy też chyba najbardziej znane perfumy na świecie Chanel No5 - dodaje właściciel.

Warto nadmienić, że Perfumeria S&D oferuje także duży wybór zegarków na rękę najpopularniejszych światowych firm. Również i one znajdują wielu nabywców wśród osób poszukujących niewielkich prezentów dla swoich bliskich. Na miejscu można dokonać też drobnych napraw zegarmistrzowskich.

autor: Marcin Żurawicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: