NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork dobre bo polskie Oferta nie tylko dla Polaków z Greenpointu Jak schudnąć na wiosnę...

Oferta nie tylko dla Polaków z Greenpointu Jak schudnąć na wiosnę...

26.04.2014, godz. 19:06
Centrum Studio Zdrowia i Odchudzania
foto:

Wiosna to doskonały moment, aby zadbać o swoje zdrowie i zrzucenie zbędnych kilogramów przed letnim urlopem. Właśnie trwają zapisy do kolejnej edycji Programu Zdrowego Odchudzania (PZO), organizowanego przez Centrum Studio Zdrowia i Odchudzania na Greenpoincie.

Twórca Centrum - Wiesław Labaj swoją akcję organizuje już od 6 lat. Pan Wiesław to człowiek instytucja, który o odchudzaniu wie prawie wszystko. Zanim wpadł na pomysł, jak uzdrowić Polonię, przez wiele lat z sukcesami współpracował z firmą Herbalife.
– Kilka lat temu Amerykanie ogłosili narodowy program odchudzania – wspomina pan Wiesław. Przyszło mi do głowy, że warto by zainicjować podobną akcję wśród Polonii, bo przecież wśród nas również wiele osób ma problemy z nadwagą.


Z Programu Zdrowego Odchudzania skorzystało do tej pory kilkuset Polaków z całej metropolii. Również i w tym roku chętnych nie brakuje.
– Cały czas otrzymuję wiele telefonów – zdradza pan Wiesław. Aby zebrać grupę, zazwyczaj potrzeba 1-2 tygodni. Akcja jest już znana wśród Polonii i nikogo nie trzeba do niej specjalnie namawiać... Chodzi przecież o nasze samopoczucie i zdrowie. A dodatkowo każdy chce dobrze wyglądać!


Jak podkreśla pan Wiesław, celem 12-tygodniowego kursu nie jest włącznie odchudzanie samo w sobie, ale przede wszystkim propagowanie odpowiedniego stylu jedzenia i życia. Na wstępie każdy z uczestników przechodzi indywidualne badania, a jego ciało poddawane jest komputerowej analizie. Następnie kursanci dowiadują się, jak osiągnąć i utrzymać szczupłą sylwetkę, nie spędzając długich godzin na siłowni, a także jak odmłodzić skórę twarzy i całego ciała.


Dlaczego grupowe chudnięcie cieszy się taką popularnością? Spotkania w grupach są niezmiernie motywujące i jak pokazuje praktyka skuteczne blisko w 100 procentach – wyjaśnia Wiesław Labaj.


Aby dodatkowo zachęcić osoby do odchudzania program oparty jest również na motywacji finansowej. Na zakończenie każdego kursu ogłaszane są wyniki: trzy pierwsze osoby, które schudły najbardziej, otrzymują nagrody pieniężne. Są też stosowane kary, za każdy przybrany funt płaci się $1, a za nieobecność kara wynosi $5 (jedna usprawiedliwiona). Wszystkie pieniądze wchodzą do puli nagród...
– Ten system wsparcia całej grupy, a jednocześnie pewna rywalizacja naprawdę działają i doskonale sprawdzają się w praktyce – zauważa pan Wiesław. – A częste spotkania powodują, że osoby walczące z nadwagą koncentrują swe wysiłki jedynie na krótkim odstępie czasu, co pomaga im efektywniej zwalczyć zbędne kilogramy. Gorąco zachęcam do udziału w tej akcji. Każdy może się przekonać, że odchudzanie może być także wspaniałą zabawą – dodaje.


Aby wziąć udział w Programie Zdrowego Odchudzania (PZO), lub też otrzymać więcej informacji na ten temat, należy zadzwonić pod numer telefonu (718) 389-1143.   

Adres:

Centrum Studio Zdrowia i Odchudzania
776A Manhattan Ave. Suite 103 
Brooklyn NY 11222
Tel. (718) 389-1143
email: WesleyLabaj@EarthLink.net

tekst Marcin Żurawicz
zdjęcia Marcin Żurawicz i archiwum Centrum

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: